$
בארץ

מאבק ארגון המורים: לא יתקיימו מבחנים, בגרות החורף בסכנה

זאת כחלק ממחאתו של הארגון על הסחבת במגעים מול האוצר על הסכם קיבוצי חדש; כן יושבתו הלימודים ביותר מ-30 ישובים בצפון; גם הסתדרות המורים האחראית על המחנכים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הודיעה היום על סכסוך עבודה

ספי קרופסקי 21:0504.12.17

ארגון המורים הנחה את מורים לא לקיים ולבדוק בחינות ולא לחלק ציונים לתלמידים, וזאת במסגרת מאבקו מול משרד האוצר. בארגון אף הזהירו כי אם המצב יימשך באופן זה קיים סיכון לקיום בגרויות החורף. במקביל, הארגון ימשיך מחר (ג') בעיצומים וישבית את הלימודים העל-יסודיים ביותר מ-30 ישובים באזור הצפון.

 

הארגון מוחה על הסחבת במגעים המתקיימים מול האוצר על הסכם קיבוצי חדש, לאחר שההסכם האחרון הסתיים בשנה שעברה, ובכל יום הוא מבצע השבתה נקודתית. היום הודיעה גם הסתדרות המורים האחראית על המחנכים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות על סכסוך עבודה.

 

 

 

אלו היישובים שבהם לא יתקיימו לימודים מחר: אכסאל, בית ירח, בית שאן, דבוריה, הזורעים, זרזיר, חמדיה, טורעאן, טירת צבי, יפיע, יפעת, כדורי, כעביה-טבאש-חג'אג'רה, כפר כמא, כפר כנא, כפר מנדא, מגדל העמק, מוקייבלה, מזרע, מלכישוע, משהד, נאעורה, נהלל, נווה איתן, ניין, נצרת, נצרת עילית, עוזייר, עילוט, עין מאהל, עפולה, ריינה, רמת דוד, שבלי -אום אל-גנם ושדה אליהו. בסך הכל 9,100 מורים לא יגיעו ללמד בבתי הספר ביישובים הללו.

 

 

 

הבוקר הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה ועל כוונתה להשבית את בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ב-27 בדצמבר. זאת במחאה על מה שהגדירו כ"עושק ימי מחלה של המורים על ידי משרד החינוך". לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה.

 

המשבר החדש מתווסף לקרב ההתשה המתנהל בשבועות האחרונים בין ארגון המורים למשרד האוצר במסגרת המגעים על הסכם קיבוצי חדש. בשונה מעיצומים בשנים עברו אז שבתה המערכת כולה, יו"ר הארגון רן ארז החליט לאחר פעמיים שבהן הלימודים הושבתו ליום אחד – לחסוך בתחמושת, מתוך הנחה שייתכן שצפוי לו מאבק ארוך, ולבצע השבתות נקודתיות וצעדים נוספים.

 

 

רן ארז רן ארז צילום: דנה קופל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x