בארץ

בנט במכתב בהול לכחלון: "התקציב לסבסוד הצהרונים אזל; הרפורמה עלולה להיעצר באמצע השנה"

שר החינוך טוען במכתב ששיגר לשר האוצר כי על מנת להמשיך בתוכנית לסבסוד הצהרונים וקיצור ימי החופשה של התלמידים יידרש תקציב נוסף של 1.3 מיליארד שקל עוד לפני סוף 2017

ספי קרופסקי 18:4604.12.17
התקציב שהמדינה הקצתה לתכניות הסבסוד לצהרונים וליישום קיצור ימי החופשה של התלמידים אזל, כך מתריע שר החינוך נפתלי בנט במכתב ששיגר בסוף החודש שעבר לשר האוצר, משה כחלון. השר בנט כותב כי על מנת להמשיך בתכנית ב-2018 יידרש תקציב נוסף של 1.3 מיליארד שקל – 900 מיליון שקל עבור תכנית הצהרונים ו-400 מיליון שקל עבור התכנית לקיצור ימי החופשה של התלמידים.

 

השר בנט הדגיש במכתבו כי התקציב נחוץ עוד לפני סוף 2017 והוסיף כי "מדובר בשיאו של תהליך ופרי חשיבה אסטרטגית כלכלית הן בנוגע לרפורמת קיצור ימי החופשה והן בנוגע לרפורמת הצהרונים, הטומנות בחובם פוטנציל אדיר לקידום המשק בטווח הקרוב ובטווח הארוך. רפורמות אלה עתידות לתת מענה היסטורי לצרכי המשק והציבור במדינת ישראל באופן חסר תקדים".

 

שר האוצר, משה כחלון. המקור לסבסוד הצהרונים הוא תוכנית נטו משפחה שיזם שר האוצר, משה כחלון. המקור לסבסוד הצהרונים הוא תוכנית נטו משפחה שיזם צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן

 

 

בהמשך המכתב מתריע שר החינוך בפני מקבילו באוצר כי "בהיעדר התקציב הנדרש לא ניתן להוציא לדרך את הרפורמה בלוח החופשות, ואף הרפורמה בצהרונים עלולה להיעצר כבר במהלך השנה". בסופו הוא מבקש מהשר כחלון את "התערבותך הדחופה והמיידית לאשר את התקציב עבור הרפורמות הנדונות ובכך לאפשר את יישום הרפורמות כבר במהלך החגים הבאים בשנת הלימודים הנוכחית".

 

 

בנט לכחלון: "נדרשת התערבותך הדחופה והמיידית" בנט לכחלון: "נדרשת התערבותך הדחופה והמיידית" צילום: עמית שעל

 

המקור לתכנית סבסוד הצהרונים הוא תוכנית נטו משפחה, שיזם השר כחלון עצמו והתקבלה בהחלטת ממשלה בחודש מאי. התוכנית של כחלון קבעה סבסוד משתנה לצהרונים לבני 3–8 ברחבי הארץ על פי מפתח סוציו־אוקנומי, ומסגרת שרצתה לקבל את הסבסוד התחייבה שלא לגבות מההורים יותר מ־935 שקל בחודש. עם זאת, צהרונים לילדי גנים באשכולות חזקים לא זכו לסבסוד כלל, ועל כן לא פוקחו.

 

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים, מסר בתגובה כי הם "מצפים מהממשלה לתקצב את התכנית בשלמותה עד סוף שנת הלימודים הנוכחית ולשנים הבאות. אנחנו לא מאמינים שתקציב התכנית יופסק במשמרתו של שר האוצר, משה כחלון. מעבר לכך, אנו מצפים שגם רפורמת החופשות תתוקצב ותיושם לפני החנוכה, כפי שסוכם. משרד החינוך ושר החינוך עדכנו אותנו כי הם ערוכים ליישום התכניות וממתינים לתקצוב".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x