$
בארץ

ביטן בכנסת: "לא מתכוון להתפטר"

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן אמר כי ימשיך בתפקידו, חרף החקירה בעניינו. לפי החשד, העבריין חוסם ג'רושי הסכים לכסות את חובותיו של ח"כ דוד ביטן בתמורה לקבלת מכרז יוקרתי בראשון לציון

שחר אילן 14:1804.12.17
יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן מהליכוד אמר היום (ב') שימשיך כרגיל בתפקידו ואינו מתכוון להתפטר. לדבריו "אני לא יודע מי המציא את העניין של ההתפטרות. גם לא יודע מי יכול להוציא הודעה כזאת. הייתי בחדר החקירות אז אני לא יודע ממי זה יצא". עוד הוסיף כי "חקירות זה לא נעים אבל אני לא מתכוון להתפטר מהכנסת".

 

ביטן הגיע היום לכנסת לאחר שנחקר למעלה מ-13 שעות בפרשת השחיתות בראשון לציון. הוא חשוד בעברות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

ח"כ ביטן יגיע לחקירה נוספת במשרדי להב 433 כבר מחרתיים. לאחר שנחקר אתמול (א') במשך 14 שעות חזר היום יו"ר הקואליציה, החשוד בקבלת שוחד, לעבודתו בכנסת. על פי החשד, חוסם ג'רושי, איש משפחת פשע, הסכים לכסות את חובותיו של ח"כ דוד ביטן בתמורה לקבלת מכרז של מתחם האלף בראשון לציון, מתחם יוקרתי ומבוקש במערבה של העיר. מי שהתמודד במכרז בשמו של ג'רושי הוא חברו ומקורבו של ביטן עצמו, ששמו אסור בשלב זה בפרסום.

 

דוד ביטן דוד ביטן צילום: אוהד צויגנברג

 

אחרי שנה של חקירה סמויה והרבה פרסומים ודיווחים מוקדמים פתחה אתמול המשטרה את תיק 1803 לראווה בעיתוי מחשיד, בטרם הובא חוק ההמלצות לקריאה בכנסת.

 

במרכז תיק 1803 לא פחות מ-8 תתי פרשיות, העוסקות רובן ככולן במערכת יחסים מושחתת לכאורה בין בכירים בעיריית ראשון לציון לבין יזמי נדל"ן וחברים בארגון פשיעה. חלק מהפרשיות עלו מדו"ח מבקר המדינה ופורסמו בעבר באמצעי התקשורת. במרכז הפרשה דב צור המכהן כראש עיריית ראשל"צ משנת 2008 וכאמור ח"כ ביטן ששימש כסגנו וכיו"ר הוועדה לתכנון ולבנייה, כמו גם סגן נוסף של צור, אייל מושיוב. פרשיות השחיתות מתחלקות לשתיים הקשורות לחובותיו של ביטן וכאלה הקשורות לשחיתות השלטונית של צור ואנשיו בעירייה, על פני שנים.

 

ג'רושי הוא בן למשפחת ג'רושי מרמלה, המוגדרת על ידי המשטרה כאחד מארגוני הפשיעה הגדולים, הוותיקים והחזקים בישראל. המשפחה ניהלה בעבר מלחמות עקובות מדם עם משפחת כראגי מהצפון ועם ארגון הפשע של שלום דומרני מדרום. הוא הוסגר לישראל מרומניה במרץ 2016 בחשד למעורבות ברצח כחלק ממלחמות החיסולים.

 

בתוך כך, המשטרה עיכבה לחקירה 4 חשודים נוספים במסגרת תיק 1803, בהם בכיר בעיריית תל אביב. פרט אליו, עיכבה המשטרה עוד איש נדל"ן מוכר ובעלים של קבוצת כדורגל. במסגרת החקירה פשטו הבוקר חוקרי המשטרה על משרדי קבוצת הכדורגל שבעליה נעצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x