$
בארץ

ארגון המורים ביטל את השביתה המתוכננת ליום ראשון

השביתה בבתי הספר העל יסודיים נועדה למחות על גילויי האלימות האחרונים נגד מורים, אולם בוטלה לאחר שמשרד החינוך הבטיח לקדם חקיקה בעניין; עם זאת, העיצומים סביב הסכם השכר החדש יימשכו

ספי קרופסקי 15:3701.12.17
ארגון המורים הודיע היום (ו') שיבטל את השביתה הכללית שתוכננה להתקיים ביום ראשון בכל בתי הספר העל יסודיים. השביתה נקבעה בשל גילויי האלימות האחרונים נגד מורים, אולם לאור התחייבות משרד החינוך לקדם בקרוב חקיקה שתגביר את מאמצי האכיפה נגד אלימות בבתי הספר, הוחלט בארגון לבטל אותה. יחד עם זאת, העיצומים שהארגון יוזם בשל הסחבת במגעים עם האוצר על הסכם שכר חדש צפויים להימשך.

 

 

שמואל אבואב שמואל אבואב צילום: שאול גולן

 

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב כתב ליו"ר הארגון רן ארז היום כי ב-10 לדצמבר יובא החוק המדובר לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה, בהתאם לבקשת הארגון. "משרד החינוך ימשיך לפעול נמרצות כדי להגן על המורים וגם לקדם את תנאי עבודתם, אלו משימות גדולות וחשובות", הוסיף המנכ"ל במכתבו.

 

 

 

ארז מסר בתגובה כי הוא "מברך על התחייבות מנכ"ל משרד החינוך מהיום לבצע את החקיקה למיגור האלימות נגד מורים כפי שדרש ארגון המורים, ודורש ממשרד החינוך לפעול ביד קשה ובנחישות כנגד כל מי שפועל באלימות כלפי מורה בישראל. ארגון המורים ימשיך לשמור על מעמד המורה וזכויותיו ויעקוב באדיקות אחר ביצוע התחייבויות המשרד בנושא. זה המקום לומר יותר ממילת תודה אחת למנכ״ל אבואב שגילה הבנה ורגישות ראויים לנושא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x