$
בארץ

שמיים פתוחים: בוטלה השביתה בנתב"ג שיועדה לסופ"ש

יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, נענה לבקשת שר האוצר לדחות את השביתה שתוכננה מכניסת השבת הקרובה ועד צאתה; זאת לאחר שכחלון הבטיח להתערב אישית בסוגיית הסכסוך סביב גבולות נתב"ג שהוביל לאיומי השביתה

שירות כלכליסט 19:1630.11.17

בוטלה השביתה המתוכננת בנתב"ג: שר האוצר, משה כחלון, פנה הערב (ה') ליו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת), פנחס עידן, תוך מעורבותו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וביקש ממנו לדחות את השביתה שתוכננה מכניסת השבת הקרובה ועד צאתה. זאת מתוך כוונה "למנוע את הסבל המיותר של הנוסעים הטסים בסוף השבוע ואת הפגיעה הכלכלית במשק".

 

 

 

 

עובדי רשות שדות התעופה הודיעו השבוע כי ישביתו את נתב"ג בשל סכסוך על קרקעות. בימים אלה נידון בוועדה לשינוי גבולות תהליך במסגרתו דורשות מספר רשויות מקומיות ששטחי נתב"ג יסופחו לשטחן, זאת בעוד נתב"ג נחשב כיום לשטח עצמאי - מסיבות תעופתיות. הקמת הוועדה, לפי רש"ת, היא ניסיון נוסף של השלטון המקומי לנגוס בהכנסות נתב"ג כדי לכסות את גירעונותיהן של רשויות מקומיות, ועובדי הרשות חוששים לאיתנותה הכלכלית.

 

 

 

העובדים טענו כי "האצת פעילות הוועדה היא ניסיון לבצע מחטף פוליטי בשנת בחירות ברשויות המקומיות, ולהקדים את התהליך המשפטי. קיום הדיונים בוועדת משרד הפנים צריך להיות רק לאחר הדיון המשפטי בעליון" בעתירה שהגישו.

 

 צילום: אוראל כהן

 

שר האוצר כחלון הבטיח היום לטפל בנושא באופן אישי ומיידי, ועידן מסר כי הוא מכבד את בקשתו ולפיכך השביתה שתוכננה להתחיל מחר מתבטלת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x