$
בארץ

ארגון המורים מחריף את העיצומים: יופסקו ההכנות למבחני פיז"ה

כמו כן הוא אוסר על מורים לבצע כל פעילות שהיא אחרי השעה 15:30, כולל אספות הורים ומורים. מחר יושבתו רשתות החינוך דַרְכָּא, טומשין, קדימה מדע ומכללת סכנין - בסה"כ 70 בתי ספר

ספי קרופסקי 15:5228.11.17

ארגון המורים מחריף את העיצומים ובמקביל להשבתת חלק מרשתות החינוך העל יסודי מחר (ד'), הורה על הפסקת הכנת תלמידים למבחני פיז"ה. כמו כן הודיע הארגון כי הוא אוסר על מורים לבצע כל פעילות שהיא אחרי השעה 15:30, כולל אספות הורים, אספות מורים וכן הלאה.

 

 

רשתות החינוך שישבתו מחר הן דַרְכָּא, טומשין, קדימה מדע ומכללת סכנין – בסך הכל כ-70 בתי ספר ברחבי הארץ.

 

ארגון המורים ומשרד האוצר מנהלים בשבועות האחרונים קרב התשה במסגרת המגעים על הסכם קיבוצי חדש. בשונה מעיצומים בשנים עברו אז שבתה המערכת כולה, יו"ר הארגון רן ארז החליט לאחר פעמיים שבהן הלימודים הושבתו ליום אחד – להיות זהיר עם התחמושת, מתוך הנחה שייתכן שצפוי לו מאבק ארוך, ולבצע השבתות נקודתיות וצעדים נוספים.

 

 

 

ההסכם הקיבוצי האחרון עם הארגון "עוז לתמורה" הסתיים בשנה שעברה, וב-10 החודשים האחרונים דנים הצדדים בהסכם חדש. בשבועות האחרונים החלו לצוץ מעל פני השטח המחלוקות בין הצדדים שבסופו של דבר הובילו להודעת הארגון על סכסוך עבודה שלווה בהשבתות האחרונות, כששניהם מאשימים אחד את השני בהכשלת השיחות. באוצר טוענים כי הציגו בפני היו"ר ארז הצעות הוגנות, שהמרכזית ביניהן נועדה לתקן עוול שהשתרש במערכת החינוך בישראל במשך שנים – הפערים העצומים בשכר בין מורים צעירים לבין מורים ותיקים. 
 צילום: אורן אגמון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x