שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משה אשר: "נאפשר ליותר חברות לשלם מע"מ רק אחרי קבלת הכסף"

מנהל רשות המסים משה אשר אמר שחוק ההסדרים הקרוב יגדיל ל-5 מיליון שקל את המחזור שמאפשר לחברות דיווח על בסיס מזומן; אשר אמר גם שנשקלת הפחתת מכסים והורדת יוקר המחיה במוצרים מסויימים

עמרי מילמן 12:4827.11.17

מנהל רשות המסים משה אשר התייחס היום (ב') בכנס לשכת רואי החשבון העוסק בתמריצים לעסקים קטנים ובינוניים לחוק ההסדרים הקרוב שיאושר עם תקציב 2019.

לדבריו, "בכוונתנו לאפשר פחת מואץ ולהעביר יותר עסקים לבסיס מזומן. כלומר - להגדיל ל-5 מיליון שקל את המחזור המאפשר דיווח על בסיס מזומן (כלומר לשלם מע"מ רק עם קבלת הכסף ולא עם ביצוע העסקה - ע"מ)".

 

משה אשר משה אשר צילום: נמרוד גליקמן

 

לדברי אשר, העברת כל העסקים הקטנים להוצאת חשבוניות על בסיס מזומן "תמנע את הבעיה של תופעת החובות האבודים", שכן העסקים יחויבו בתשלום המע"מ רק כאשר יהיה להם איך לשלם אותו.

 

אשר התייחס לסוגיית עודפי הגבייה ממסים. "ההכנסות גבוהות מ-300 מיליארד שקל, והשנה צפוי עודף של 20 מיליארד שקל.

 

"נכון, חלק מזה הוא חד פעמי ונובע מהדיבידנד המוטב. אבל גבינו כ-13 מיליארד עודפים, חלקם לא על חשבון השנים הבאות והמטרה בין היתר שיגיעו גם לשכבות הנמוכות.

 

"אני מניח שחלק יוסב להקטנת הגירעון הממשלתי, ויש לזה חשיבות. ברגע שנקטין את החוב ואת יחס החוב - תוצר, שהיום עומד על 62% ונרצה להגיע לפחות מ-60%, נשאף גם להגדיל את התוצר וגם להקטין את החוב כי זה ישפיע על הגיוסים העתידיים והוצאות הריבית".

 

אשר הוסיף כי "השנה היו 37 מיליארד שקל הוצאות ריבית על חוב של 750 מיליון שקל. ככל שנראה חוסן כלכלי - הוצאות הריבית יקטנו במחזורי החוב וגיוסי החוב הבאים, וכמובן זה מייצר כרית גדולה בגיוסים הבאים".

 

במקביל, לדברי אשר "לצד הפחתות המיסים, נשקלות הפחתות נוספות בתחום המכסים והורדת יוקר המחייה במוצרים מסוימים, מיסוי פרטי, מיסוי אישי, אולי עוד הפחתה במס. חברות כל אלה נשקלים".

 

נשיא לשכת רואי החשבון, יזהר קנה, ציין כי הלשכה תקדם עם משרדי הממשלה הרלוונטיים את הנגשת הכלים לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים. קנה אמר: "מקצוע ראיית החשבון התרחב מאוד בשנים האחרונות וחיזק את ההשפעה והמעורבות שלו גם בנושאי מאקרו, עתידו וחוסנו של המשק הישראלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x