שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הערב: נתניהו וראשי הסיעות החרדיות ידונו בחוק המרכולים

מוקדם יותר היום דרש שר הפנים דרעי לקבל בחזרה סמכויות בנושא פתיחת המרכולים, ונתקל בסירוב. בעקבות זאת, הודיע דרעי כי אין בכוונתו להגיע לישיבת ראשי הסיעות המתקיימת מדי יום ראשון, והישיבה בוטלה

אדריאן פילוט 16:2526.11.17

אחרי שמשך את הצעת המחליטים בדבר רישוי עסקים דיפרנציאלי, שר הפנים ויו''ר ש''ס, אריה דרעי הודיע כי אין בכוונתו להגיע לישיבת ראשי הסיעות. בעקבות הודעתו של דרעי, בוטלה ישיבת הסיעות המסורתית שמתקיימת כל ימי ראשון.

 

בדקות הקרובות צפויים ראשי הסיעות החרדיות  - יעקב ליצמן, משה גפני ודרעי - להיפגש במשרד ראש הממשלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם יריב לוין כדי להגיע לפשרה סביב חוק המרכולים.

לפני מספר שעות החל ויכוח קולני בין יריב לוין, מקורבו של רה"מ בנימין נתניהו, לבין יו''ר ש''ס, סביב חוק המרכולים המבטל את היתר פתיחת איזורי המסחר בשבת. דרעי, על רקע ההתפטרות של שר הבריאות יעקב ליצמן, דורש להחזיר לעצמו את סמכויות חוק העזר המעניק סמכויות בנושא פתיחת המרכולים, דרישה שזכתה, באופן מפתיע, לסירובו של לוין ולמחלוקת קשה.

 

אריה דרעי שר הפנים אריה דרעי שר הפנים צילום: דוברות הכנסת

 

 

גורמים במערכת הפוליטית מסרו ל"כלכליסט" כי "ניכרת הקשחה בעמדות הליכוד בכל הנושא של דת ומדינה ביממה האחרונה". גם דוד ביטן, יו"ר הקואליציה ומי שנחשב ל"דוברו" הלא רשמי של ראש הממשלה התראיין לרדיו החרדי והסביר מדוע הליכוד התעקש לבצע את עבודות בשבת.

 

כעת עולות מספר שאלות, ביניהן, האם נתניהו, לא שינה את תוכניותיו והוא כן מעוניין ללכת לבחירות בעת הזו, אחרי ההתקדמות של משטרת ישראל סביב החקירות בהן הוא מעורב (הוא נחקר בשבוע שעבר בפעם השישית במעונו).

 

אתמול פורסם באתר כלכליסט, כי על רקע התפטרותו של ליצמן עקב עבודות התשתית שאישרה הממשלה ברכבת, הודיע דרעי כי הוא דחה את הצעת המחליטים שהיתה צפויה להיות מאושרת מחר בישיבת הממשלה סביב הרפורמה ברישוי העסקים. מסיבת העיתונאים שכינס דרעי מיד אחרי ישיבת הממשלה בה היה צפוי יו''ר ש''ס להציג את הישגי הרפורמה ומהותה - התבטלה גם היא. בסביבתו של דרעי מבקשים להדגיש כי מדובר בדחייה של כמה ימים ולא בביטולה שכן, דרעי תומך ברפורמה ובמוצר המוגמר.

 

כבר כעת ברור כי התפטרותו של ליצמן, נציג של החרדים האשכנזים על רקע חילול שבת של הממשלה תפעיל באופן מיידי לחץ אדיר על יו''ר ש''ס - המפלגה שמייצגת את החרדים הספרדיים. "דרעי לא רוצה לחגוג כעת שום הישג שקשור לממשלה הזו" מסר גורם ממשלתי.

 

גורמים במשרד המשפטים אישרו כי אכן גורמים פוליטיים פנו למשרד המשפטים על מנת למצוא פיתרון משפטי שיאפשר לשר הבריאות המתפטר, יעקב ליצמן, לחזור לתפקד ולשמש כשר הבריאות, אך מבלי להתמנות לשר רשמי בפועל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x