שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מסתמן: ברכבת "יקריבו" את העבודות בקווי המטענים בשבת

זאת לטובת השלמת העבודות בקווי הנוסעים ובמסגרת ניסיון להגיע לפתרון המשבר; בכירי רכבת ישראל יוועדו הלילה עם שר הרווחה חיים כץ בנושא זה

ליאור גוטמן 20:1023.11.17
שר הרווחה חיים כץ צפוי לדון הלילה (ה') עם בכירי רכבת ישראל במטרה לגבש תוכנית עבודה חדשה לקראת השבת הקרובה. על פי ההערכות, ברכבת יעדיפו "להקריב" את העבודות שתוכננו לקווי המטענים לטובת השלמת העבודות בקווי הנוסעים - וזאת בשל המשבר האחרון מול הסיעות החרדיות המתנגדות לעבודות בשבת. החשש הגדול ברכבת הוא שהקפאת כלל העבודות - לרבות שדרוג מערכת האיתות הארצית - תחייב השבתה של רוב קווי הרכבת באמצע השבוע, משימה שתגרור אחריה פקקי ענק ברחבי הארץ, ובעיקר במרכז.

 

 

 

אתמול נועד כץ עם בכירי הרכבת עד לשעות הקטנות של הלילה אז דרש מהחברה נתונים שהיו חסרים לו על כל עבודה שביקשו לבצע בשבת. לאחר הצגת הנתונים הערב יעביר כץ את החלטתו הסופית לאישור רה"מ בנימין נתניהו, בתקווה שהמפלגות החרדיות "יירדו מהעץ" עליו טיפסו בנושא עבודות הרכבת בשבתות.

 

שר הרווחה חיים כץ שר הרווחה חיים כץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

כזכור עבודות התחזוקה מתקיימות מזה שנים רבות וללא הפרעה, כאשר העבודה על רכבות הנוסעים שפועלות מדי מוצ"ש (תחזוקת כלים, תדלוק, הסעת נהגים) מתבצעת בכל מקרה כבר בתוך השבת, מציאות שלא הפריעה לאף ח"כ חרדי עד היום. המשבר ברכבת התעורר בשבוע שעבר אז שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) איים להתפטר באם עבודות התחזוקה ברכבת יימשכו בשבת. הפתרון שנמצא בשבוע שעבר היה שרק עובדים שאינם יהודים ימשיכו לעבוד בשבת. הפעם סירב ליצמן לקבל פתרון של עבודה מסוג זה, והמשבר התחדש.

 

 

 

בתוך כך רכבת ישראל כבר בישרה באתר החברה שעבודות התחזוקה על קו המטענים באר שבע דימונה יתבצעו בין חמישי למוצ"ש עם הפסקה בשעות השבת עצמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x