$
בארץ

ההשבתה בתיכונים נמשכת: מחר בירושלים, ת"א ובאר שבע

פגישה נוספת בין נציגי האוצר וארגון המורים העל-תיכונייםשהתקיימה היום לא הובילה להבנות. אתמול הושבתו הלימודים בחיפה, עכו, אשדוד ואילת

ספי קרופסקי 17:0222.11.17
ארגון המורים העל-תיכוניים ישבית מחר את החינוך העל יסודי בשלושה יישובים – ירושלים, תל אביב ובאר שבע. זאת לאחר שפגישה נוספת בין נציגי האוצר והמורים שהתקיימה היום לא הובילה להבנות. היישובים נבחרו באופן אקראי בדומה להשבתות שהתקיימו היום בארבעה יישובים.

 

 

מארגון המורים נמסר הערב כי הסיבה להשבתה היא "חוסר התקדמות במשא ומתן בשל התבצרות האוצר בעמדותיו וסירובו להגיע להסכם בתום לב ומתוך רצון לקדם את מעמד המורה ותנאי העסקתו. מחר תודיע הנהלת הארגון על צעדיה הבאים".

 

 רן ארז, ראש אירגון המורים העל יסודיים רן ארז, ראש אירגון המורים העל יסודיים צילום: דנה קופל

 

ההסכם הקיבוצי האחרון עם הארגון "עוז לתמורה" הסתיים בשנה שעברה, וב-10 החודשים האחרונים דנים הצדדים בהסכם חדש. בשבועות האחרונים החלו לצוץ מעל פני השטח המחלוקות בין הצדדים שבסופו של דבר הובילו להודעת הארגון על סכסוך עבודה שלווה בהשבתות האחרונות, כששניהם מאשימים אחד את השני בהכשלת השיחות.

 

באוצר טוענים כי הציגו בפני היו"ר ארז הצעות הוגנות, שהמרכזית ביניהן נועדה לתקן עוול שהשתרש במערכת החינוך בישראל במשך שנים – הפערים העצומים בשכר בין מורים צעירים לבין מורים ותיקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x