$
בארץ

פרשת אירונאוטיקס: המשטרה חוקרת אירוע הנוגע להקפאת רישיון שיווק מל"ט למדינה זרה

כך הותר היום לפרסום, במסגרת הארכת צו איסור הפרסום על פרטי החקירה וזהות החשודים. בעקבות העסקה, שהיקף ההזמנות בגינה עמד על כ-20 מיליון דולר, התלה האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני את רישיון השיווק של המל"ט מסוג Orbiter 1K

תומר גנון 14:3522.11.17

החקירה הפלילית נגד יצרנית המל"טים אירונאוטיקס נוגעת לאירוע שבגינו התלה משרד הביטחון את רישיונות החברה בסוף חודש אוגוסט 2017. כך הותר היום לפרסום לאחר שהמשטרה האריכה את צו איסור הפרסום שהוצא על פרטי בחקירה וזהות החשודים. על פי הצו החדש שהוצא ניתן לפרסם כי "נגד חברת אירונאוטיקס בע"מ מתנהלת חקירה בקשר לעסקה מול לקוח מהותי. החקירה עוסקת באירוע בגינו הותלו רישיונות החברה כפי שדווח בדיווח המיידי מיום 28/08/17".

 

 

מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס

 

 

על פי הדיווח שאליו הפנה הצו, החברה הודיעה כי האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון הודיע לה כי הוא מתלה את רישיון השיווק של מל"ט החברה מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי של החברה במדינה זרה. על פי אותו דיווח היקף ההזמנות של הלקוח מהחברה הזרה בקשר למל"ט, בגינו הותלה הרישיון, עומד נכון לסוף חודש אוגוסט על כ-20 מיליון דולר לשנים 2017-2018. החברה הוסיפה והבהירה בדיווח כי התליית הרישיון הינה רק בקשר למל"ט זה.

 

מי שיזמה את הפנייה למשטרה בבקשה לצמצם את צו איסור הפרסום היא אירונאוטיקס, שהגיבה ללחץ שהופנה אליה מצד המשקיעים שמתחו ביקורת על כך שקיבלו  פירורי מידע. בתחילת השבוע חשף כלכליסט את המכתב ששלח בית ההשקעות פסגות הדורש מהחברה לתת הסבר מפורט לגבי החקירה, בפרט לאור הספקולציות שהועלו בכלי התקשורת ולא אוששו במפורש על ידי אירונאוטיקס בדיווחים שלה. בשבוע שעבר קיימה החברה שיחת ועידה שבה הטיחו משקיעים במנהליה ביקורת על חוסר שקיפות והתנהלות שלא מפנימה את היות החברה ציבורית. נראה שבאירונאוטיקס הפנימו את הצורך לעשות מאמצים להרחיב את המידע למשקיעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x