שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

אבי גבאי על פרשת המאכער צדוק כהן: "התרגלנו שגונבים אותנו"

יו"ר מפלגת העבודה הגיב לחשיפת "כלכליסט" על המאכער מהליכוד ואמר כי "מדובר בתרבות פוליטית של שחיתות ממוסדת. לפעמים קוראים לה צדוק כהן ולפעמים מולכו שמרון. לא פרצה סערה ציבורית בעקבות פרשת צדוק כהן כי התרגלנו שמכייסים אותנו"

שחר אילן 15:2920.11.17

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אומר שפרשת צדוק כהן שנחשפה ב"כלכליסט" מבטאת "תרבות פוליטית של שחיתות ממוסדת. לפעמים קוראים לה צדוק כהן ולפעמים מולכו שמרון". לדבריו, "לא פרצה סערה ציבורית בעקבות פרשת צדוק כהן כי התרגלנו שמכייסים אותנו ושגונבים מאתנו".

 

ביום חמישי פרסם חיים שדמי במוסף "כלכליסט" כתב בה חשף את צדוק כהן, מאכער מהליכוד שדואג שארגונים שמגיעים להם תקציבים על פי חוק יזכו לקבל אותם במציאות. מסמך שהגיע לידי מוסף "כלכליסט" חושף כיצד כהן יגזור לכיסו עמלה של עד 15% מתקציב לליגה הלאומית בכדורסל שמימנו משלמי המסים. כהן אמר בתגובה ש"אני רק שתדלן שעוזר בגיוס תקציבים". 

אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה צילום: מוטי קמחי

 

"תכירו את צדוק כהן", אמר גבאי. "צדוק כהן הוא פעיל ליכוד, מאכער שגובה באופן קבע 15% מכל העברה של ארגון ממשלתי לארגון אחר שהוא שותף בה. הוא חותך כסף. אנחנו מעבירים כסף מכיס אחד לשני ובדרך נוזלים 15%". גבאי שאל "איך צדוק כהן הרוויח את הג'וב? איך מתעשרים"?

 

 

 

התשובה שלו הייתה ש"הוא חלק מהשיטה. לפעמים קוראים לשיטה צדוק כהן ולפעמים קוראים לה מולכו שימרון. זו תרבות שלטונית של שחיתות ממוסדת שאותה אנחנו מבטיחים לעקור. זו הממשלה המושחתת ביותר שהייתה בישראל, ממשלה שמנסה לרסק את בתי המשפט, המשטרה ועכשיו גם את מבקר המדינה".

 

לדבריו הסיבה שהכתבה ב"כלכליסט" עברה בשקט יחסי היא ש"התרגלנו שגונבים מאתנו שמכייסים אותנו. הממשלה ביד אחת מנופפת עם החמוצים וביד שניה לוקחת לנו כסף". הוא אמר כשהמחנה הציוני יגיע לשלטון הוא יוכל לקחת את 15% התקציב שמיועדים לשחיתות. "יהיה פחות 15% למכערים ולצדוק כהן ויותר לחינוך ובריאות". 

צדוק כהן צדוק כהן צילום: מיכאל קרמר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x