בארץ

פרשת הצוללות: המשטרה פועלת להדיח את דוד שרן ומודי זנדברג מתפקידיהם הציבוריים

דרישה דרמטית של המשטרה להדחת דוד שרן, מזכיר חברת קצא"א והשר לשעבר מודי זנדברג, יו"ר חברת קרן היסוד, לנוכח החשדות נגדם בתיק 3000. בכיר במערכת אכיפת החוק: "לאור הראיות, לא ייתכן שיחזרו לתפקידם כאילו כלום לא קרה. נפעל בכל הכוח להרחיקם"

אלי סניור, ynet 14:3720.11.17

פרסום ראשון. המשטרה והפרקליטות פועלות להדחת דוד שרן והשר לשעבר מודי זנדברג מתפקידיהם הציבוריים לנוכח חומרת החשדות נגדם במסגרת פרשת הצוללות. בישיבה דחופה שהתקיימה הבוקר (יום ב') בחנו נציגי המשטרה והפרקליטות כיצד ניתן להדיח את שרן - המשמש כמזכיר חברת קצא"א (קו צינור אילת-אשקלון) ואת זנדברג - שמכהן כיו"ר חברת קרן היסוד.

 

 

 

במסגרת פרשת 3000 מסר עד המדינה מיקי גנור עדות מפלילה נגד גורמים שונים, בהם שרן וזנדברג. בעדותו טען גנור כי העביר לשרן כ-80 אלף שקל במזומן בעת שזה כיהן כראש לשכת ראש הממשלה ועל מנת שיקדם את ענייניו. כמו כן, סיפר גנור כי העביר גם 100 אלף שקלים למודי זנדברג, המשמש כיו"ר קרן היסוד עבור "ייעוץ", זאת על מנת שהאחרון יפתח לו דלתות במקומות שונים בשלטון לצורך קידום עסקת הצוללות ועסקאות נוספות. השניים נעצרו ובתום מעצרם הורחקו ממשרדיהם. זנדברג, יש לציין, מקיים את פגישותיו במלון סמוך למשרדי החברה.

 

מודי זנדברג,  יו"ר חברת קרן היסוד מודי זנדברג, יו"ר חברת קרן היסוד צילום: זהר שחר

 

לקראת תום תקופת ההרחקה החליטו במשטרה לנהוג בצעד דרמטי וחריג, כשהודיעו על התנגדות תקיפה לחזרתם של השניים לתפקידיהם הבכירים וזאת עוד למרות שהחקירה טרם הסתיימה. במשטרה הכינו דו"ח כנגד השניים וביקשו את עזרת הפרקליטות בעניין.  

דוד שרן, מזכיר חברת קצא"א דוד שרן, מזכיר חברת קצא"א צילום: צפריר אביוב

 

הבוקר כאמור עמדת המשטרה הפכה רשמית כאשר דיון בהשתתפות בכירים בחברות הממשלתיות התקיים בעניין. עתה נראה כי פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה יצטרכו לתת את הדעת בנושא ולקבל החלטה. אתמול, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, פשטו חוקרי המשטרה על משרדי חברת קצא"א, סרקו במשך שעות את מחשביו של שרן ושלפו מהם מידע.

 

"לא יכול להיות שנוכח חומרת מעשים שכזו ולאור הראיות שיש לנו, עובדים בכירים אלה יחזרו לתפקידם כאילו כלום לא קרה", אמר גורם בכיר במערכת אכיפת החוק. "נפעל בכל הכוח להרחיק את השניים מהמשרה הציבורית שבה על פי החשד מעלו".

 

במסגרת פרשת הצוללות חוקרת המשטרה חשד להטיית מכרזים הקשורים לרכש צוללות מסדרת דולפין AIP וספינות סער 6 מחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, קבלת שוחד וניגוד עניינים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x