$
בארץ

דיווח: הודו ביטלה עסקת טילים עם רפאל בסך חצי מיליארד דולר

על פי דיווחים בכלי תקשורת בהודו, העסקה צפויה היתה להיחתם לאחר שבשנה שעברה הושלם המשא ומתן על המחיר. רפאל: לא ידוע לנו על כל שינוי בהחלטה. המערכת נבחרה לאחר תהליך ארוך ומתמשך

אדריאן פילוט 13:5520.11.17

משרד הביטחון ההודי ביטל עסקת ענק שחתם עם רפאל לרכישת טילי ספייק בסך חצי מיליארד דולר - כך דיווח היום (ב) העיתון הההודי אינדיאן אקספרס. העסקה, הנחשבת כהוכחה נוספת לשיתוף הפעולה הביטחוני בין הודו לישראל, צפויה היתה להיחתם לאחר שבשנה שעברה הושלם המשא ומתן על המחיר. לקראת העסקה, נכנסה רפאל למיזם משותף עם קבוצת קליאני לייצור טילים בהודו. מתקן הייצור של מערכות הטילים, הממוקם ליד היידראבאד, נחנך באוגוסט.

 

מקורות במשרד הביטחון ההודי מסרו לעיתון ההודי כי ההחלטה לבטל את העסקה התבססה על השיקול כי יבוא נשק כזה בשלב זה ישפיע לרעה על התוכנית לפיתוח המוצרים של מערכת הנשק על ידי ארגון המחקר והפיתוח של ההגנה המפתח נשק עבור צבא הודו.

 

ניסוי בטילים של רפאל (אילוסטרציה) ניסוי בטילים של רפאל (אילוסטרציה) צילום: Rafael Advanced Defense Systems Ltd.

 

 

מחברת רפאל נמסר כי "לא ידוע לנו באופן רשמי על כל שינוי בהחלטה. מערכת טילי הספייק, הנמצאת בשימוש בכ-26 מדינות, נבחרה בהודו לאחר תהליך ארוך ומתמשך, שבמסגרתו נבחנה המערכת ועמדה בהצלחה יתרה מול מגוון רחב של תרחישים".

 

עוד נמסר מרפאל כי "לאחר סיום המשא ומתן אף הקמנו, יחד עם חברת קליאני וחברת BDL, תשתית ייצור, והחל תהליך העברת ידע וייצור כחלק מתנאי make in India. רפאל ממשיכה בשלב זה לפעול כרגיל על פי התוכנית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x