$
בארץ

בג"ץ: ייבחן תוואי חלופי לקו הסגול של הרכבת הקלה ברמת גן

מדובר בתוואי שאמור לעבור בשטח העיר והעירייה טוענת שהוא יפגע באיכות החיים של התושבים. עפ"י ההחלטה, עיריית רמת גן תגיש את החומרים שלה לנת"ע עד 10 בדצמבר

ליאור גוטמן 13:4820.11.17

ניצחון זמני לעיריית רמת גן: בג"ץ הורה לפני שעה קלה (ב') לבחון תוואי חלופי ל"קו הסגול" של הרכבת הקלה, שתגיש עיריית רמת גן. מדובר בתוואי שאמור לעבור בשטח העיר עם טענות קשות לכאורה של אנשי העירייה על פגיעה באיכות החיים של התושבים שם.

 

 

עיריית רמת גן עתרה נגד תוואי הקו במטרה לעכב ואולי לבטל את הקמתו. מדובר בקו רכבת עילי שעתיד לחבר בשנת 2024 בין מרכז תל אביב ולנוע מזרחה עד לאזור בית החולים שיבא והעיר יהוד. אורכו של הקו הוא כ-28 ק"מ והוא כולל 44 תחנות עם צפי הסעה של כ-60 מיליון נוסעים בשנה, כאשר הקמת הקו כבר תומחרה במסגרת חוק ההסדרים האחרון בעלות של כ-9 מיליארד שקל.

 

הקו הסגול הקו הסגול

 

עירית רמת גן נשענה בעתירה על הבטחה של מנ"כלית משרד התחבורה קרן טרנר לבחון תוואי חלופי, שיכלול אפילו שיקוע, זאת תחת שני תנאים: הראשון שתקציב הפרויקט לא יעלה והשני שלו"ז הקמת הקו לא ישתנה.

 

עפ"י החלטת בג"ץ, עיריית רמת גן תגיש את החומרים שלה לנת"ע (חברת נתיבי תחבורה עירוניים) עד 10 בדצמבר, ולאחר בחינה החברה הממשלתית תשיב לביהמ"ש האם הצעד אפשרי ותנמק כל תשובה שלה. על פי ההערכות החלטה סופית בנושא תתקבל עד סוף 2017.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x