שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי בנק אגוד משביתים 29 סניפים

על רקע המגעים שמנהלים למיזוג הבנק אל תוך מזרחי טפחות, שובתים העובדים בפעם השנייה. חששם של 1,200 עובדי הבנק הוא מכך שמזרחי טפחות דורש לרכוש את אגוד רק עם 30% מהעובדים הנוכחיים

רעות שפיגלמן 16:5216.11.17

29 סניפי בנק אגוד שאמורים היו להיות פתוחים היום (ה') אחר הצהריים - סגורים. השביתה מתרחשת על רקע המגעים שמנהלים בעלי השליטה בבנק למיזוגו אל תוך מזרחי טפחות.

מתוך 36 סניפי הבנק, 29 סניפים בהם יש מתכונת של יום עבודה מפוצל בימי חמישי סגורים כעת. זאת לאחר שהבוקר סניפי אגוד היו סגורים למשך שעת עבודה אחת לרגל אסיפות הסברה שהתקיימו בסניפים. בהתאם למייל ששלחו וועדי העובדים הבוקר, ביום ראשון הקרוב צפויים ועדי העובדים להתכנס שוב להחלטה על המשך הפעולה במסגרת השביתה.

התכנסות עובדי בנק אגוד הבוקר התכנסות עובדי בנק אגוד הבוקר

 

מדובר בצעד השני שנוקטים ועדי העובדים בבנק על רקע סכסוך העבודה שהוכרז בתחילת חודש אוגוסט. לפני כשבועיים כל סניפי הבנק היו סגורים ליום עסקים אחד מאותה הסיבה.

 

הרקע לצעדים הוא חששם של כ-1,200 עובדי אגוד שלמהלך המיזוג במסגרתו צפוי שינוי הבעלות - במקרה שהעסקה אכן תצא לפועל - ישנן השלכות מרחיקות לכת על ציבור העובדים, זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי.

 

מזרחי טפחות דורש לרכוש את אגוד עם מצבת עובדים של 30% מזו הקיימת, על מנת שלא להתעסק בעצמו עם מהלכי צמצום העובדים לאחר המיזוג.

 

במזרחי גם מבקשים לבחור בעצמם מי יהיו אותם 30% מהעובדים שישארו. ועדי העובדים באגוד, לעומת זאת, לא מוכנים לקיים מו"מ מול בעלי השליטה כדי לייתר כמות ניכרת של עובדים, אלא מעוניינים לקיים מו"מ שמטרתו המשך תפקודו של בנק אגוד כבנק עצמאי עם מצבת העובדים הקיימת.

 

העסקה האפשרית, ככל שתושלם, תיעשה על פי שווי של 1.4 מיליארד שקל לאגוד. הרכישה הנדונה במו"מ צפויה להיעשות בעסקת מניות, ובמסגרת זו יקבלו המוכרים מניות מזרחי טפחות תמורת מניות אגוד, על פי שווי המניות בבורסת בת"א.

 

המיזוג, אם יבוצע, יתבצע לכל היותר בהתאם לשווי שלא יעלה על 60% מההון העצמי הרשום בספרי בנק אגוד, זאת אומרת לפי מכפיל נמוך יחסית של 0.6.

 

בהקשר לעסקה, הדו"ח הרבעוני (רבעון 3) של מזרחי טפחות שפורסם בתחילת השבוע לא חידש ביחס למגעים מאחורי הקלעים . מצויין בדוח כי טרם הושלמו כל הבדיקות הרלוונטיות לעסקה וכי נערכות בדיקות משפטיות ביחס להגבלות החלות על בעלי השליטה בהתאם לחוק הריכוזיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x