$
בארץ

ראש חטיבת החקירות במשטרה: "ההסבר של ח"כ אמסלם לחוק ההמלצות - שטויות במיץ עגבניות"

תנ"צ ערן קמין דיבר על המוטיבציה שאמסלם מייחס למשטרה "להפיל" נחקרים: "למשטרה אין צבע אין דת ואין מפלגה. מי שרוצה את החוק הזה לא אוהב משטרה עצמאית ודעתנית"

משה גורלי 14:2216.11.17

"לח"כ דודי אמסלם יש ניסיון כזה או אחר בחקירות משטרה אבל מי שקורא את דברי ההסבר לחוק ההמלצות שלו מבין שמדובר בשטויות במיץ עגבניות", אמר תנ"צ ערן קמין ראש חטיבת החקירות במשטרת ישראל. קמין דיבר על המוטיבציה שאמסלם מייחס למשטרה "להפיל" נחקרים. "למשטרה אין צבע אין דת ואין מפלגה. מי שרוצה את החוק הזה לא אוהב משטרה עצמאית ודעתנית. אני לא בטוח שהציבור לא רוצה לדעת מה המשטרה חושבת".

 

 

 

הדברים נאמרו הבוקר בפאנל על המלצות המשטרה בכנס לשכת המבקרים הפנימיים. עו"ד ציפי גז, היועצת המשפטית של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך הסבירה שלא מדובר בהמלצות אלא בסיכום חקירה שאין לפרסם אותו אלא במקרים חריגים שבהם מעמדו של החשוד והאינטרס הציבורי מצדיק זאת. היא הצדיקה את הצורך של הפרקליטות בהערכת הראיות ומשקלן בידי המשטרה: "זה חוסך עינוי דין לחשוד. הדיאלוג בין הגוף החוקר לתביעה הוא חיוני. אבל את ההחלטה להעמיד לדין מקבל אך ורק הפרקליט".

 

דוד אמסלם דוד אמסלם צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

עו"ד ז'ק חן השיב: "אני מזועזע לשמוע את הטיעון הזה. אני לא רוצה לחסוך את הזמן הזה לתביעה. התובע הוא האחראי והמחליט היחיד. האחריות לכישלון תיק מעולם לא הופנתה למשטרה. צריך לחשוב על חזקת החפות, מילה שלא מיטיבה לתאר את הסבל שעובר על אדם ומשפחתו ברגע שהוא הופך לנחקר ולחשוד. ולכן צריך שיעמוד בפני החלטה אחת בלבד ובסוף ההליך בלבד".

 

הדיון הסתיים בחילופי האשמות בשאלה מי מדליף מהחקירות. קמין: "לא אגיד שאין הדלפות מהמשטרה אבל אסור שנתבלבל,צ רוב ההדלפות מגיעות מאנשים כמו 'זק חן שזה האינטרסים שלהם. זה לא האינטרס שלנו. לסניגורים ולנחקרים יש הכי הרבה מה להרוויח מההדלפות".

 

ז'ק חן השיב: "קיבלתם הדגמה חיה על מה זו חזקת החפות בעיני המשטרה. לא הדלפתי דבר בחיי. היו גם היו הדלפות מהפרקליטות ומהמשטרה. כולם מדליפים אבל אי אפשר לגלגל עיניים ולהגיד לא בבית ספרנו. בשלב הראשון התיק לא נמצא כלל אצל הסניגור. עשרות ומאות פעמים יצאו פרטים מוכמנים בשלב שהתיק כלל לא היה בידי הסניגור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x