שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

תזכיר חוק: שר העבודה יתייחס למסורת במתן היתרי עבודה בשבת

על פי התזכיר לתיקון חוק שעות עבודה ומנוחה שהפיץ השר חיים כץ, לשיקולים שהשר יחויב להביא בחשבון במתן היתרים יתווספו גם רווחת העובד, מסורת ישראל, אפשרות חלופית ומידת הפגיעה במרחב הציבורי

שחר אילן 14:0716.11.17

שר העבודה והרווחה חיים כץ הפיץ היום (ה') תזכיר לתיקון חוק שעות עבודה ומנוחה, שקובע כי בין השיקולים למתן היתר להעסקת עובדים בשעות המנוחה השבועית תתווסף גם מסורת ישראל.

על פי התיקון לחוק, לשיקולים שהשר יחויב להביא בחשבון במתן היתרים יתווספו גם: "רווחת העובד; מסורת ישראל; קיום חלופה שאינה מחייבת העסקה בימי המנוחה השבועית; ומידת הפגיעה במרחב הציבורי במקום בו מתבקש ההיתר". המועד האחרון להעברת השגות לתזכיר החוק הוא ב-7.12 כלומר בעוד כשלושה שבועות.

השר חיים כץ השר חיים כץ צילום: עמית שעל

 

ביום שני פרסם "כלכליסט" את העובדה שמכל הצעות החוק בנושא השבת, הסכים השר כץ להכללת שיקולי מסורת ישראל בחוק שעות העבודה והמנוחה. ואכן, בהודעת השר מוסבר כי התזכיר מופץ על פי הסכמות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי הקואליציה.

 

לכן לתזכיר זה חשיבות רבה בהרבה מכל הצעות החוק האחרות בנושא השבת – הוא ההצעה בעלת הסיכויים הגדולים ביותר לעבור.

 

יצוין שההשפעה של ההצעה על נושא המסחר בשבת מוגבלת, והיא קשורה יותר לעבודות תשתית כמו עבודות הרכבת. לכן לא ברור אם ההצעה הזו לבדה תספק את המפלגות החרדיות. ודאי שהיא לא תספק את השדולה הפועלת לסגירת רוב המסחר בשבת, קואליציית שבת שוויון.

 

עבודות הרכבת עבודות הרכבת

 

על פי סעיף 12(א) לחוק שעות העבודה והמנוחה, שר העבודה רשאי להתיר העסקת עובדים ביום המנוחה אם הוא משוכנע שהפסקת העבודה במקום עלולה לפגוע בהגנת המדינה או בביטחון הגוף או הרכוש, או לפגוע פגיעה רבה בכלכלה, בתהליך עבודה או בסיפוק חיוניים לציבור. עכשיו מוצע לקבוע גם שהשר יהיה חייב לשקול שיקולי מסורת ישראל.

 

השר כץ אמר ש"מאז קיבלתי לידיי את הסמכויות על מתן היתרי עבודה ביום המנוחה השבועי תמיד שמרתי על איזון מתבקש בין הצרכים החיוניים לבין רגשות הציבור, והכל תוך התחשבות ברווחת העובד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x