$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

משרד הכלכלה יעניק 23 מיליון שקל לשלושה מפעלים בצפון

יצרנית הנקניקים מעדני יחיעם, יצרנית טחינת בארכה רושדי תעשיות ומפעל המתכת חניתה ישקיעו 114 מיליון שקל בהתרחבות ופיתוח, ויקבלו מימון של 20% מהרשות להשקעות במשרד הכלכלה. ההשקעות יאפשרו את קליטתם של 50 עובדים חדשים

עמרי מילמן 06:4916.11.17

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה אישרה השבוע מענקים של 23 מיליון שקל לשלוש חברות בצפון הארץ שישקיעו 114 מיליון שקל בהתרחבות ופיתוח. כלומר, המשרד יממן 20% מההשקעות של החברות הצפוניות. ההשקעות של החברות - מעדני יחיעם, רושדי תעשיות מזון ומפעל המתכת חניתה - יאפשרו להן לקלוט 50 עובדים חדשים.

 

מעדני יחיעם, שממוקמת בקיבוץ יחיעם במטה אשר, תשקיע 27.6 מיליון שקל בפיתוח וייצור של מוצרים בריאים יותר, ללא חומרים משמרים, ובהתרחבות לחו"ל. התוכנית אמורה להגדיל את מחזור המכירות של החברה בכ־38 מיליון שקל ולאפשר קליטה של 20 עובדים. החברה תקבל ממשרד הכלכלה מענק של 5.5 מיליון שקל.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן צילום: עמית שעל
 

 

יצרנית מותג הטחינה בארכה, רושדי תעשיות מזון שממוקמת באזור התעשייה אלון תבור בעמק יזרעאל, תשקיע 26.2 מיליון שקל בהרחבת פעילות הייצור. התוכנית צפויה להגדיל את מחזור המכירות בכ־25 מיליון שקל ולאפשר את קליטתם של 18 עובדים. החברה תקבל מענק של 5.2 מיליון שקל.

 

מפעל המתכת חניתה, שמייצר כלי כרסום לתעשייה וששוכן באזור התעשייה של שלומי, ישקיע 60.6 מיליון שקל בהגדלת יכולת הייצור, בעיקר של כלי ייצור חדשניים במידות קטנות שיאפשרו למפעל להיכנס גם לשוק התקשורת. ההשקעות צפויות להגדיל את המכירות של המפעל ב־54.4 מיליון שקל ולאפשר את קליטתם של 15 עובדים חדשים. המפעל יקבל מענק של 12 מיליון שקל ממשרד הכלכלה.

 

מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה נחום איצקוביץ' אמר ל"כלכליסט" כי "הרשות להשקעות ממשיכה לפעול לקידום הקמת מפעלים חדשים ולהרחבת מפעלים קיימים, ובכף מקדמת את הצמיחה הכלכלית בישראל".

 

שר הכלכלה אלי כהן אמר כי "פתיחת מפעלים וחברות נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו. המשרד דואג למתן מענקים, פועל ליצירת תעסוקה איכותית ולקידום התעשייה והכלכלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x