שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות המסים: העלמות מס של עשרות מיליוני שקלים נמצאו בענף הנדל"ן

במבצע ביקורת ארצי 16% מהנבדקים העלימו מס בהיקף של 70 מיליון שקל. כך למשל קבלן באשדוד רכש 2 פנטהאוזים ו-11 דירות לבני משפחתו בהנחות גדולות ולא שילם על כך מע"מ ורופא שיניים מירושלים לא הגיש דוחות מפורטים משנת 2012

עמרי מילמן 10:5215.11.17

במבצע ביקורת ארצי בענף המקרקעין מצאו עובדי מע"מ כי 16% מהנבדקים העלימו מס, לפי ממצאים ראשוניים, בהיקף של כ-70 מיליון שקל. בעקבות 404 הביקורות שבוצעו הוצאו 3 צווי מעצר ושחרור בערובה, 10 צווי חיפוש ועוד מספר הליכים פליליים נגד חייבים.

 

 

 

בתל אביב ביצע מע"מ ביקורת אצל חברה שהתאגדה לצורך רכישת דירות מגורים בבניין בעיר אך לא נרשמה כעוסק במע"מ למרות שמכרה מקרקעין ואופציות במקרקעין בהיקף של כ-24.5 מיליון שקל במסגרת הפעילות העסקית שלה. בעל חברה המבצעת פרויקטים של תמ"א 38 מכר תחת "כובעו" הפרטי 9 דירות ובכך נמנע מתשלום מס של 1.3 מיליון שקל.

 

רשות המסים רשות המסים צילום: טל שחר

 

 

בבאר שבע תושאל בעל חברת בנייה לגבי שטח שמכר לקבוצת רכישה, כאשר התשאול העלה כי המכירה לא דווחה למע"מ. בעל החברה טען שאינו זוכר מה הסכומים ששולמו ולא ידע לומר למה ביצע את המכירה בצורה פרטית ולא כעוסק (המחוייב במע"מ), אותו חשוד בהעלמה טען בפני עובדי מע"מ כי "לא מדובר בכסף שלי ולא שלכם אלא כסף השייך לאלוהים".

 

קבלן באשדוד רכש שני פנטהאוזים ו-11 דירות לבני משפחתו בפרויקט שבנה בהנחות מפליגות ולא סבירות, מבלי לשלם על כך מע"מ משום שבוצעו כרכישות פרטיות ולא בעסקיות באמצעות החברה שלו.

 

במושב באזור אשדוד אשה העלימה מס מעסקה בשווי של 4.2 מיליון שקל דרך הסוואה של מכירת משק חקלאי כאילו הייתה דירת מגורים.

 

 

במקביל התקיים גם מבצע גבייה ואכיפה על ידי יחידת ההוצאה לפועל של רשות המסים ומשרדי מע"מ יחד עם משטרת ישראל במסגרתו נגבו כ-120 מיליון שקל מ-1,500 עסקים. בעקבות המבצע עוקלו 42 רכבים ופונה עסק אחד.

 

רופא שיניים ידוע מירושלים, שהוגש נגדו בעבר כתב אישום שהומר בקנס מנהלי, לא הגיש דוחות מפורטים משנת 2012 המשיך לא להגיש דוחות וצבר חובות למע"מ. במסגרת מבצע האכיפה עוקל הציוד במרפאתו, הרופא הובא למשרד מע"מ ונחקר באזהרה ושילם לאחר מכן 100 אלף שקל במזומן תוך התחייבות להגיש את כל הדוחות החסרים תוך מספר ימים.

 

בעל בית דפוס מירושלים חויב בעבר בשומה של כ- 900 אלף שקל אך לא עמד בהסדר שאליו הגיע עם מע"מ, טען שאין לו כסף לשלם. במסגרת המבצע עוקל ממנו ג'יפ טויוטה לנד קרוזר ובעל העסק הגיע למשרד להסדיר את החוב. באשדוד עוקלה כל הסחורה בשווי מאות אלפי שקלים של בעל חנות אופניים וציוד ספורט שאינו מגיש דוחות למע"מ ובעל חוב של 650 אלף שקל, בנצרת ויפיע עוקלו 8 רכבים (בניהם משאית ואמבולנס) ונגבו קנסות בהיקף של 50 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x