$
בארץ

ההון השחור הישראלי נדד משווייץ להונג קונג ורשות המסים בעקבותיו

הרשות הבינה שרבים מהישראלים שהחזיקו חשבונות בנק בשווייץ - העבירו אותם להונג קונג, איתה אין לישראל הסכם העברת מידע; בשבועות הקרובים צפוי לצאת נוהל גילוי מרצון חדש, שכמו בנוהל הקודם יכלול מסלול אנונימי

עמרי מילמן 06:4815.11.17

רשות המסים הבינה לאחרונה שרבים מהישראלים שהחזיקו חשבונות בשווייץ ולא פנו להליך הגילוי מרצון האחרון - העבירו את חשבונות הבנק שלהם להונג קונג, שלה אין הסכם העברת מידע עם ישראל, וכעת היא מבקשת לשים יד על אותם חשבונות.

 

 

 

אתמול אף הודיעה הרשות כי בפגישה שקיים מנהל רשות המסים משה אשר עם נציב המס של הונג קונג השניים דנו על קידום החלפת אינפורמציה פיננסית אוטומטית בין המדינות, כלומר הרשות רוצה לקבל מידע שוטף על בעלי החשבונות הישראלים בהונג קונג.

 

כמו כן בספטמבר 2018 אמורה רשות המסים להתחיל לקבל ולהעביר מידע פיננסי באופן אוטומטי במסגרת האמנה המולטילטרלית לדיווח בין מדינתי שעליה חתומה ישראל, ויועברו נתונים החל מ־2017. ברשות מצפים שההסכמים הללו ידחפו את מי שעוד לא הסדיר את ההון הלא מדווח שלו לעשות זאת מתוך הבנה כי "הקירות סוגרים עליו".

הונג קונג הונג קונג צילום: cc by Slices of Light

 

במקביל בשבועות הקרובים צפוי לצאת נוהל גילוי מרצון חדש, שכמו בנוהל הקודם יכלול מסלול אנונימי. רשות המסים כיוונה מראש כי לנוהל החדש ייקחו חלק מי ש"ברחו" בפעם הקודמת ולא הגיעו לרשות המסים כדי להסדיר את ההון הלא מדווח שלהם.

 

"רשות המסים החלה בפעולות אקטיביות לחשיפת חשבונות בנק המוחזקים על ידי ישראלים במקומות שנחשבו עד כה למקלטי מס מוגנים. פעולות אלה ותחילתם של חילופי המידע האוטומטיים בין ישראל למדינות אחרות נועדו להגיע להון לא מדווח", מסביר עו"ד רו"ח גיא חן ממשרד שגיא ושות'. "הפתרון לאותם ישראלים הוא הסדרת חובם במסגרת תהליך גילוי מרצון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x