שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מנהל רשות המסים סירב להאריך את הקדנציה, תוקם ועדת איתור

משה אשר יעזוב את תפקידו במרץ הקרוב, על אף הצעת שר האוצר להאריך את כהונתו בשנתיים. מועמד מסומן להחליפו: הממונה על השכר ערן יעקב

עמרי מילמן 07:5815.11.17

מנהל רשות המסים משה אשר החליט לעזוב את תפקידו, אף ששר האוצר משה כחלון הציע לו להאריך את הכהונה בשנה או שנתיים.

משמעות הדבר היא שבמרץ 2018 יסיים אשר קדנציה של חמש שנים, לאחר שכיהן שנה כמשנה למנהל הרשות. ל"כלכליסט" נודע כי בשבועות הקרובים כחלון יקים ועדת איתור, בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, שתפעל לאיתור מנהל רשות המסים הבא.

 

לטענת גורמים המעורים בנושא, אשר מעדיף לסיים קדנציה מלאה כשהוא בשיאו, בלי שהוא משאיר מאחוריו כישלונות או פרשות שליליות.

 

משה אשר, מנהל רשות המסים. פורש בשיא משה אשר, מנהל רשות המסים. פורש בשיא צילום: אוראל כהן

 

אחד הדברים שכן עלול להעיב על כהונתו הוא מבצע מס הדיבידנד המוטב, שהעניקו רשות המסים והאוצר בחוק ההסדרים האחרון, הכולל הנחה של 8%-5% על מס דיבידנד לבעלי מניות מהותיים. מבקר המדינה צפוי לבחון את המבצע הזה בדו"ח השנתי שלו.

 

אף שבאופן רשמי תקום ועדת איתור למינוי מנהל חדש לרשות המסים, כבר עכשיו ברור כי יש מועמד מוביל שמוערך על ידי כחלון ומתאים לתפקיד, והוא הממונה על השכר ערן יעקב. יעקב כיהן עד תחילת השנה כמשנה לאשר, ועמד בראש החטיבה לתכנון וכלכלה ברשות. הוא מונה לממונה על השכר בפברואר בעקבות פנייה של כחלון, שכבר הכיר אותו במסגרת תפקידו ברשות המסים.

 

לדברי גורמים באוצר, גם תפקיד הממונה על התקציבים עמד על הפרק לאחרונה עבור ערן יעקב, אולם הוא לא היה מעוניין בתפקיד. גם כאשר מונה יעקב לתפקיד הממונה על השכר היה ברור לכחלון כי התפקיד שאליו יעקב לוטש את העיניים הוא מנהל רשות המסים. ייתכן שהתכנון המקורי היה כי משה אשר "ימשוך" עוד שנה־שנתיים, שייתנו לו מספיק זמן להתבסס בתפקידו, אך כעת מסתמן כי זה לא יקרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x