$
בארץ

נאום הרנסנס של נתניהו: "אנחנו סוגרים את הפערים החברתיים, שחור על גבי למ"ס"

ראש הממשלה אמר את הדברים בנאום מיוחד במליאת הכנסת. יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "זה היה אשכרה נאום בחירות"; ח"כ לפיד כינה את דוד ביטן ודוד אמסלם "הרוטוויילרים של נתניהו". ביטן בתגובה: "אי אפשר לחקור על לפיד כי הוא לא עשה כלום"

שחר אילן 18:4913.11.17

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר שישראל סוגרת בעקביות את הפערים החברתיים מהשנה בה נבחר. עוד טען ישראל היא "כוח מדיני עולה. ושיש רנסנס מדיני". נתניהו דיבר בנאום מדיני מיוחד במליאת הכנסת בנושא ההזדמנויות המדיניות. בדיון שקדם לנאום נתניהו כינה יו"ר יש עתיד יאיר לפיד את חברי הכנסת דוד ביטן ודודי אמסלם מהליכוד "הרוטווייילרים של נתניהו". ביטן אמר בתגובה כי: "אי אפשר לחקור על לפיד כי הוא לא עשה כלום". עוד טען ביטן שלפיד תמיד "מדבר והולך".

 

נתניהו טען ש"אנחנו הופכים את ישראל לכוח עולמי עולה. לא היה דבר כזה בתולדותינו". לדבריו, זה קורה בגלל "העוצמה הכלכלית הטכנולוגית שנוצרה על ידי שחרור השוק". בין היתר ציין ש"עלינו בסולם התחרותיות עם עבודה קשה עם גרזנים בבירוקרטיה ממקום 27 למקום 16".

 

עוד אמר ש"היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה שמדד אי השוויון הגיע לרמה הנמוכה ביותר מ-2001. רואים ירידה שיטתית ועקבית מ-2009, כשנבחרתי לראשות ממשלה. כל שנה זה יורד. סוגרים את הפערים. אלה העובדות - שחור על גבי למ"ס שטופחות לכם (האופוזיציה. ש"א) בפנים ומראות חד משמעית שהפערים בישראל מצטמצמים שנה אחר שנה". עוד טען ש"אין בידוד מדיני. יש רנסנס מדיני".

 

בעניין החקירות אמר נתניהו ש"ראש ממשלה מחליפים בקלפי. בדמוקרטיה מי שקובע מי יהיה ראש ממשלה זה לא אתם (האופוזיציה. ש"א), זה אפילו לא התקשורת. בגלל ההישגים העצומים בכלכלה בחברה בביטחון וביחסי החוץ הציבור קובע פעם אחר פעם שאני אעמוד כאן ואתם תשבו שם. לכן אני אומר תודה רבה לאזרחי ישראל אני גאה להיות ראש ממשלה שלכם".

 

נתניהו. "אין בידוד מדיני. יש רנסנס מדיני" נתניהו. "אין בידוד מדיני. יש רנסנס מדיני" צילום: איי פי

 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג מהמחנה הציוני אמר בתגובה ש"זה היה אשכרה נאום בחירות. אתה רוצה בחירות - תגיד שאתה רוצה בחירות. אנחנו מסכימים אתך. רק בחירות. לדעתי ולדעת רבים לא תנצח. לך לבחירות".

 

בדיון שקדם לנאום נתניהו התפתחו חילופי דברים חריפים בימן יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד. לפיד כינה את ביטן ואת יו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם מהליכוד "הרוטוויילרים של נתניהו". ביטן בתגובה אמר ש"אפילו לחקור את לפיד אי אפשר כי הוא לא עשה כלום". עוד טען שלפיד תמיד "מדבר והולך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x