שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי קק"ל הפגינו נגד חוק המיסוי: "לא נאפשר פגיעה בפנסיות ובשכר"

העובדים מחו על הכוונה להעביר השבוע בכנסת את חוק מיסוי קק"ל בקריאה שנייה ושלישית; 30 ראשי מכינות קדם צבאיות פרסמו עצומה נגד החוק

שחר אילן 13:0512.11.17

 


 

כמה מאות מעובדי קרן קיימת לישראל (קק"ל) הפגינו הבוקר מול משרד ראש הממשלה בשל הכוונה להעביר השבוע את חוק מיסוי קק"ל בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. 30 ראשי מכינות קדם צבאיות פרסמו הבוקר עצומה נגד הכוונה להעביר את החוק, בשל החשש מפגיעה בתקציבי המכינות. 

 

יו"ר ועד העובדים ישראל גולדשטיין אמר ש"נמשיך להיאבק עד לפשרה שתאפשר לקק"ל להמשיך לתרום מדינה. לא נאפשר מצב שייפגעו השכר והפנסיות של העובדים".

 

העובדים קראו לשרי הממשלה ''לא להגשים את חלומם של חברי הרשימה המשותפת ואויבי הציונות ולא לפגוע פגיעה אנושה בארגון הציוני החשוב ביותר''. אורי מתוקי מתנועת דרור ישראל טען בהפגנה כי "קק"ל היא הדבר האחרון שעוצר מהשתלטות עשירי הארץ והעולם כולו על אדמות ישראל".

 

עובדי קק"ל מפגינים, הבוקר עובדי קק"ל מפגינים, הבוקר

מארגני ההפגנה התגאו מאוד בנוכחות של עובדים ערבים, דרוזים וצ'רקסים. עובד קק"ל סאלח אבו זיידן מהכפר יאנוח אמר שהוא חבר מרכז הליכוד, אך יעזוב את התנועה ויקרא לחבריו לעזוב "כי זו פגיעה בפרנסה". עובד אחר אמר כי "קק"ל היא הגוף המשמעותי והציוני שמשקיע בפריפריה ובצפון". לדבריו, הוא איש הליכוד, אבל מתבייש שהליכוד מנסה לפגוע בקרן הקיימת.

 

30 ראשי מכינות קדם צבאיות פנו לממשלה שלא לקדם את חוק מיסוי קק"ל. זאת, ב"של החשיבות הלאומית והערכית הנודעת לקרן". כן הם מתכננים כינוס חרום למחר, אם המשבר לא ייפתר עד אז. לטענת החותמים "בשנתיים האחרונות הפכה קק"ל לראש חץ בקידום מנהיגות ומהפכה חינוכית ציונית בארגוני החינוך הלא פורמאלי לרבות השקעה מסיבית בהרחבת השתתפות בוגרי הפריפריה במכינות". הם קוראים לממשלה לחזור בה "מהמלך המקבל רוח גבית מגופים לא ציונים".

 

ברקע הפנייה עומדת העובדה שקק"ל ומועצת המכינות הקדם צבאיות חתמו על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי באוגוסט 2016 ומאז מסייעת הקרן במימון תכניות רבות של המכינות. כן היא מסייעת בהקמת מבני המכינות בצפון הארץ. במועצת המכינות הובעה דאגה מהאפשרות שבעקבות הקיצוצים בתקציב קק"ל תפגע התמיכה הכספית בפעילותן.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר הבוקר כי "כל רפורמה בקק"ל לא תיעשה על גב העובדים והגמלאים". לדבריו, "ההסתדרות תמשיך לתת גב ולעמוד לצד העובדים והגמלאים בקק"ל, תוך דאגה לזכויותיהם והגנה על ביטחונם הכלכלי. אנו מחויבים לאנשי קק"ל ולהמשך העשייה הענפה שלהם למען דורות העתיד במדינת ישראל". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x