$
בארץ

המורים: נשבית את הלימודים בתיכונים ביום ראשון

לפי הודעת ארגון המורים, שביתת האזהרה, שתימשך יום אחד, נובעת מ"הסחבת וחוסר ההתקדמות אותם נוקטים משרדי האוצר והחינוך במו"מ על הסכם השכר"

ספי קרופסקי 08:4110.11.17

ארגון המורים הודיע הבוקר כי הלימוגדים בחינוך העל יסודי יושבתו ביום ראשון ליום אחד; זאת, בשל "הסחבת וחוסר ההתקדמות אותם נוקטים משרדי האוצר והחינוך במו"מ על הסכם השכר". עוד נמסר כי החלטה לגבי המשך הצעדים תתקבל לאחר הפגישה בין הצדדים שתתקיים ביום ראשון ועל פי תוצאותיה.

 

במסיבת עיתונאים שקיים שלשום יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הוא אמר כי האוצר הניח על השולחן הצעה שבמסגרתה המורים המתחילים ישתכרו ב-8,000 שקל בחודש. מדובר בתוספת משמעותית לשכר המורים הצעירים, מעל ל-1,500 שקל יותר. יחד עם זאת, הוא הוסיף כי התוספת המשמעותית תקפה רק למורים הצעירים, ולא לוותיקים.

 

הארגון הודיע על סכסוך עבודה לפני כשבועיים, ואתמול הסתיימה תקופת הצינון שלאחריה ניתן לנקוט עיצומים.

 

בארגון טוענים כי האוצר הציע להם העלאה שנתית של 60 שקל ברוטו למורים ותיקים, כשלמעשה הוא מעוניין להעלות שכר למורים חדשים כאמור על חשבון העלאת שכר למורים ותיקים. יש לציין כי מגמת האוצר מבוססת על נתונים שמצביעים על פער דרמטי בין שכר המורים הצעירים לוותיקים. "המדינה מושכת זמן ולא מוכנה לבוא לקראתנו", 

 

במסיבת העיתונאים אמר ארז כי "ניסינו קמפיין חיובי וזה לא הזיז לממשלה, אז נעבור עכשיו למאבקים, עיצומים, שביתות והפגענות – כל מה שארגון מקצועי יכול לעשות".

 

מהאוצר נמסר היום בתגובה: "מזה מספר חודשים מנהל משרד האוצר משא ומתן להעלאת שכרם של המורים במטרה לשפר את תנאי העסקתם של מורים בתחילת דרכם. יודגש כי מורים אלו מרוויחים כשליש ממורים ותיקים - פער מהגבוה ביותר במדינות ה-OECD אשר הולך וגדל. ארגון המורים מסרב לצמצם פער זה ובמקום זאת נוקט בצעדים כוחניים. מספר רב של הצעות בעניין זה הונחו על שולחנו של ארגון המורים שדחה את כולן. צר לנו שארגון המורים בוחר לפגוע בתלמידי ישראל חרף דיון ענייני בהצעות שעל הפרק".

  

 

רן ארז רן ארז צילום: מיקי אלון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x