שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החוק לאיסור מודעות זנות אושר בקריאה טרומית

הצעת החוק קובעת עונש של עד שלוש שנות מאסר למפרסם או למאפשר פרסום של מודעה שמטרתה לגייס אדם לצורך מתן שירותי זנות. ח"כ שולי מועלם רפאלי שקידמה את החוק עם ח"כים נוספים: "מודעות אלו מהוות כלי שרת מרכזי לגיוס קורבנות חדשים לעולם הסחר והזנות"

שחר אילן 14:4508.11.17

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק איסור פרסום מודעות גיוס לזנות. ההצעה של ח"כ שולי מועלם רפאלי מהבית היהודי וחברי כנסת נוספים קובעת עונש של עד שלוש שנות מאסר למפרסם או המאפשר פרסום של מודעה שמטרתה לגייס אדם לצורך מתן שירותי זנות. עוד מוצע לקבוע כי השר לביטחון פנים יהיה רשאי להכריז על העבירה כעבירת קנס.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "מודעות הגיוס לזנות מופיעות בין מודעות הדרושים, בתוך אתרי אינטרנט (לעיתים תמימים) ואף בקבוצות חברתיות ומציעות 'עבודה רווחית' לנשים 'ליבראליות ונאות'". חוק העונשין אינו אוסר על עיסוק בזנות אך מפליל את רוב הגורמים המעורבים בניצול. למרות זאת, המודעות המגייסות קורבנות חדשים למעגל הזנות שהן חוליה הכרחית בשרשרת הזנות והסחר לא נאסרו במפורש. "הצעת החוק מציעה לאסור על הפרסום מודעות הגיוס לזנות כעוד אחת מן העבירות הנלוות הקשורות לניצול הזנות."

 

 צילום: שאול גולן

 

 

ח"כ מועלם רפאלי אמר ש"הצעת החוק הזו תסייע למגר מודעות נוראיות ומזעזעות שנמצאות באתרי דרושים, בקבוצות פייסבוק לחיפוש עבודה ובקיצור ממש מתחת לאף שלנו. מודעות אלו מהוות כלי שרת מרכזי לגיוס קורבנות חדשים לעולם הסחר והזנות על ידי עבריינים".

 

לדבריה, "נשים רבות במעגל הזנות, ובעיקר נשים צעירות, מעידות כי כניסתן למעגל הזנות עברה דרך תיווך של מודעות הגיוס לזנות, המגיעות באמצעות אתרי האינטרנט, המכשירים הניידים והקבוצות החברתיות לאוכלוסייה כולה, ולכן המטרה של ההצעה היא להתחיל לפגוע בשער הכניסה למעגל הזנות ובמי שמנסה להכניס אותן לשם. זהו שער שקל להיכנס אליו וקשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי לצאת ממנו."

 

בפועל מדובר בחוק שיהיה קשה מאוד לאכוף אותו באופן שוטף. זאת, בעיקר בשל הצורך להוכיח שהמודעה אכן מיועדת לגיוס זונות וגם בגלל הקושי לאכוף את החוק על פלטפורמות פרסום בינלאומיות דוגמת גוגל ופייסבוק. לכן סביר שהחוק ישמש כעוד כלי של המשטרה כשהיא תרצה לפעול נגד סרסורים וספק אם ייאכף באופן שוטף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x