בארץ

"שילמתי כל השנים ופשוט נדפקתי"

רגינה הופמן, בת 71 מחולון: הדבר שזועק לשמים הוא שמי שמאורגן בוועד עובדים חזק — מוגן"

ארי ליבסקר 08:2406.11.17
רגינה הופמן (71) מחולון עבדה במשך שנים במרכז השלטון המקומי. כיום היא אחת מאלפי גמלאים שהביטוח הסיעודי הקבוצתי שלהם הופסק, ועל מנת להמשיכו נדרשו לשלם סכומים שלא יכלו להרשות לעצמם.

 

"היה לי ביטוח בריאות וביטוח סיעודי, אך ב־2013 הפסיקו אותו. לא ויתרתי כל כך מהר", שחזרה הופמן. "כתבתי לחברת הפניקס, החברה שדרכה רכשתי את הביטוח, אך הם נפנפו אותי". משם יצרה הופמן קשר עם שר האוצר דאז יאיר לפיד, וכשלא קיבלה מענה פנתה לגורמים אחרים במשרד האוצר עד שהגיעה למפקח על הביטוח. "גם הוא טען שאין לו שום דבר לעשות, שום דרך לעזור לי", סיפרה.

 

 

רגינה הופמן רגינה הופמן צילום: נמרוד גליקמן

 

 

 

"דרך הביטוח הקבוצתי שילמתי 95 שקל", אמרה. "הפוליסה כללה ביטוח בריאות וביטוח סיעודי. הם רצו להעלות לי את התשלום ל־960 שקל אבל אין לי את הסכומים האלה, אני פנסיונרית. אמנם אני עדיין מבוטחת בביטוח סיעודי מקופת חולים, אבל זה ממש כלום, זה לא כסף". אם תהיה סיעודית, תקבל הופמן לכל היותר 5,000 שקל בחודש מהביטוח של קופת החולים.

 

"הדבר שזועק לשמים הוא שמי שמאורגן בוועד עובדים חזק — מוגן. פרשתי לפנסיה ב־2008 ואני מכירה באופן אישי אנשים שפרשו מהתעשייה האווירית הרבה לפני כן, ולהם יש ביטוח קיבוצי. זה כנראה מכיוון ששר הרווחה חיים כץ, שהיה במשך שנים יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, דואג לאנשיו. בחברה שלי עבדו כ־250 עובדים ואיש לא דאג לנו. אני שילמתי כל השנים האלה ופשוט נדפקתי, ומי שעבד בחברה גדולה שפר גורלו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x