שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אבי בלו יחליף את יורם מימון כמנכ"ל בנק הדואר

בלו, בעברו בכיר בדיסקונט ומנכ"ל מינהלת ליגת הכדורגל, יחליף את יורם מימון ששימש כמנכ"ל בפועל, ומימון ישמש כסגנו

גולן חזני 11:2801.11.17

אבי בלו ישמש כמנכ"ל בנק הדואר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

בלו היה בעבר מנכ"ל מינהלת ליגת הכדורגל ובנוסף כיהן כסגן ראש החטיבה הבנקאית ומנהל האגף המסחרי של בנק דיסקונט. הוא כיהן גם כראש מנהל הסניפים והיה אחראי על כ-2,500 עובדים. בעבר שימש כמנכ"ל החברה הציבורית עיני תעשיות מתכת. בלו יחליף את יורם מימון ששימש כמנכ"ל בפועל, ומימון ישמש כסגנו.

 

דורון ארבלי, לשעבר מנהל רשות המסים, הוביל את הפרטת בנק הדואר במטרה ולהפוך אותו לבנק אמיתי, ופעל במקביל למימון, אך התפטר מהתפקיד ביולי האחרון לאחר כשנה וחצי בלבד, לאחר שהתהליך לא התקדם.

 

אבי בלו אבי בלו צילום: מנהלת הליגה

 

 

בשנים האחרונות נעשים ניסיונות שונים להגביר את התחרות במערכת הבנקאית. אחד הניסיונות הללו היה להפוך את בנק הדואר לבנק אמיתי, שיוגדר כחברה נפרדת, יקבל רישיון בנקאי ויציע שירותים בנקאיים מעבר לשירותים הבסיסיים שהוא מציע כיום.

 

לצורך כך, לפני כ-5 שנים נקבע תיקון לחוק הדואר, שקבע שורה של הוראות שיחילו עקרונות של ממשל תאגידי על חברת בנק הדואר, מה שיאפשר לה לקבל רישיון בנקאי. במסגרת התיקון לחוק, נדרש לבצע הפרדה מבנית מלאה בין חברת הדואר לבנק הדואר, זאת בעוד כיום בנק הדואר מהווה מעין מחלקה בתוך חברת הדואר.

 

כדי שהחוק ייכנס לתוקף, על הדואר לחתום על הסכם קבלת שירותים בין חברת הדואר לבנק הדואר; להעמיד הון עצמי לבנק הדואר; להקים דירקטוריון נפרד ולחתום על הסכם קיבוצי חדש עם העובדים מתוך הדואר שייקלטו כעובדי בנק הדואר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x