$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ניסנקורן מסלים המאבק בביטול הביטוח הסיעודי: קיים ישיבת הנהגה דחופה

יו"ר ההסתדרות כינס היום את ראשי הוועדים הגדולים במשק ובכלל זאת את וועד נמל אשדוד וועד חברת חשמל כדי להבטיח שת"פ לקראת כווונתו להשבית את המשק אך ציין כי כחלון אמר לו שהכיוון הוא הארכת הביטוח בשנה נוספת

רחלי בינדמן 20:0031.10.17

כל מה שאתם צריכים לדעת על הביטוח הסיעודי

 

המאבק סביב הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים עולה מדרגה: ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, התומך בהמשך הארכת הביטוחים בניגוד לעמדת הממונה על הביטוח דורית סלינגר, כינס היום (ג') ישיבת הנהגה דחופה. הנהגת ההסתדרות מורכבת מראשי הוועדים הגדולים וראשי מרחבים, והיא משמשת לקבלת החלטות משמעותיות כמו הכרזה על סכסוך עבודה במשק.

 

 

 

בישיבה נכחו גם נציגת נמל אשדוד, יו"ר ועד עובדי חברת חשמל מיקו צרפתי, נציג ועד חברת פלאפון ונציג של חברת קאנטרי (שהיא חברה בת של ההסתדרות). מי שבלטה בהיעדרה היא יפה בן דוד מהסתדרות המורים שיש לה כיסא בהנהגה אך לא הגיעה למרות שהמורים החברים בהסתדרות צפויים גם הם להיפלט מהביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים בעוד חודשיים.

 

 

אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: עמית שאבי

 

ניסנקורן הבהיר לנוכחים כי אם יוחלט לבסוף להכריז סכסוך עבודה במשק הוא מצפה מהם לשיתוף פעולה ומבקש לתאם את הביצוע מולם. ההסכמה בעניין הייתה פה אחד, זאת למרות שוועד עובדי חברת חשמל כבר השיג מזמן אפשרות לרכוש ביטוח סיעודי פרטי בהנחה משמעותית.

 

כזכור, בעוד חודשיים בהוראת הממונה על שוק ההון דורית סלינגר יבוטלו הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים שהשיגו הוועדים הגדולים לכמעט מיליון עובדים. זאת מכיוון שמדובר בביטוחים בעייתיים שחברות הביטוח יכולות להתנער מהם כל חמש שנים וכל הכסף ששילמו המבוטחים עלול לרדת לטמיון. במצב כזה, העובדים יצטרכו לרכוש ביטוח פרטי בשעה שגילם כבר מבוגר ולכן עלותו צפויה לזנק בעשרות ולעתים מאות אחוזים.

 

 

 

ניסנקורן ציין כי קיבל הבטחה משר האוצר משה כחלון שיפעל להאריך את הביטוחים הללו בשנה נוספת, זאת למרות שטכנית ההחלטה על ביטול הביטוחים הללו היא בסמכותה הבלעדית של הממונה. מבחינת ניסנקורן יש חשיבות לגייס לטובתו את הוועדים הגדולים כדי שלמאבק שהוא מנהל יהיו שיניים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x