שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרשת בזק

רשות ני"ע צפויה להסיר הגבלות על בכירים בבזק; תבוטל הרחקת אלוביץ' מהמשרדים

הרשות צפויה להסיר החל ממחר חלק מהתנאים המגבילים שהוטלו בארבעת החודשים האחרונים על בעל השליטה בבזק; בנו אור אלוביץ'; מנכ"לית בזק סטלה הנדלר; ומנהל הפיתוח העסקי ויד ימינו של אלוביץ', עמיקם שורר, החשודים בביצוע עבירות מרמה ודיווח. הסרת ההגבלות הצפויה נובעת בין היתר מכך שהחקירה לקראת סיום

תומר גנון 12:2931.10.17

פרשת בזק: רשות ני"ע צפויה להסיר החל ממחר (ד') את דרישתה להטלת שורה של תנאים מגבילים על בכירי קבוצת התקשורת, זאת במסגרת החקירה נגדם בחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח. בין התנאים שיפוגו, והיו בתוקף כארבעה חודשים, נמצאת בין היתר ההסכמה בין הרשות לבעל השליטה, שאול אלוביץ', לפיה הוא ימנע מלהגיע למשרדי החברות בזק ו-yes. התקופה שסוכמה בין הצדדים תסתיים מחר, וברשות כאמור לא צפויים לפנות לבית המשפט ולבקש להאריך אותה.

 

אלוביץ', המיוצג על ידי עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר, נמנע בימים הראשונים לאחר פרוץ החקירה, 20.6.17, מלהגיע למשרדי החברות גם מבלי שהוטלה עליו הגבלה זו. בהמשך, לאור התפתחויות בחקירה, הרשות דרשה את הרחקתו ממשרדי החברות, כך שבפועל הוא לא הגיע למשרדים כארבעה חודשים וחצי. תנאים אחרים, כגון דמי ערבות בגובה 700 אלף שקלים שהפקיד אלוביץ', לא צפויים להתבטל.

 

הסרת ההגבלות נובעת בין היתר מכך שהחקירה נמצאת לקראת סיום. התיק צפוי לעבור בקרוב לעיון והחלטה לגבי הגשת כתבי אישום לפרקליטות שמלווה את הפרשה – מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

 

מימין: מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ובעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' מימין: מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ובעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' צילומים: יחיאל ינאי, אוראל כהן

 

במקביל צפויים להתבטל ממחר גם חלק מהתנאים המגבילים שהוטלו בהסכמה על בנו של אלוביץ' אור, המשמש כדירקטור בבזק ומיוצג על ידי עוה"ד דרור מתתיהו ושוני אלבק. על אלוביץ' הבן נאסר להגיע למשרדי בזק וליצור קשר עם עובדי בזק ו-yes, למעט אביו ורעייתו אורנה פלד-אלוביץ' שלגביהם נאסר עליו לשוחח על החקירה.

 

כן צפויות להתבטל הגבלות מוסכמות על מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, המיוצגת על ידי עו"ד נתי שמחוני. על הנדלר נאסר עד עתה לעסוק בענייני רגולציה של חברת בזק, הן מול עובדי ונושאי משרה בחברת והן מול עובדי משרד התקשורת. כן נאסר עליה לעסוק בעסקאות בעלי עניין עם אלוביץ', להיות איתו בקשר, ולהימנע מכל עיסוק בחברת yes למעט ענייני שיווק. בנוסף נאסר עליה ליצור קשר עם חברי דירקטוריון בזק. כאמור, הגבלות אלה צפויות להיות מוסרות החל ממחר.

 

אדם נוסף שצפויות להתבטל מגבלות מוסכמות לגביו הוא עמיקם שורר, מנהל פעילות האסטרטגיה ופיתוח עסקי במטה בזק שנחשב ליד ימינו של אלוביץ' המיוצג על ידי עו"ד איתן מעוז. תבוטל הרחקתו ממשרדי yes וחלל תקשורת, וכמו כן איסור יצירת קשר עם משרד התקשורת.

 

ברשות ני"ע סירבו להתייחס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x