$
בארץ

אנרג'יאן היוונית חתמה על עוד שני חוזים: תמכור גז לתחנות הכוח של אדלטק

תחנות הכוח ירכשו מאנרג'יאן גז טבעי בהיקף כולל של כ- 2.65 BCM למשך תקופה מינימאלית של 14 שנה. על פי ההערכות התמחור של חוזי הגז החדשים נע סביב 4.3 דולר ליחידת אנרגיה. אתמול חתמה החברה היוונית על חוזה גדול עם דוראד

ליאור גוטמן 12:2631.10.17

חברת אנרג'יאן היוונית חתמה אמש בלילה (ב') על שני חוזי גז חדשים. מדובר בחוזה לאספקת גז לתחנות הכוח של חברת אדלטק "רמת נגב" ו"אשדוד אנרגיה".

 

 

התחנה הראשונה ממוקמת ברמת חובב, פועלת מסוף 2015 ומספקת כ-120 מגה וואט. התחנה השנייה ממוקמת באזור התעשיה הצפוני באשדוד, מספקת כ-55 מגה וואט ואף היא פועלת מסוף 2015. תחנות הכוח ירכשו מאנרג'יאן גז טבעי בהיקף כולל של כ- 2.65 BCM למשך תקופה מינימאלית של 14 שנה.

 

ההסכמים שנחתמו מחליפים מחצית מהחוזים המקוריים שגובשו בשנים האחרונות מול מאגר תמר, והן פועל יוצא של רגולציה שחייבה את תמר לאפשר נקודת יציאה לכל החוזים (חוץ מחוזה חברת החשמל) באמצעו, וזאת לכחצי מהכמות. על פי ההערכות התמחור של חוזי הגז החדשים נע סביב 4.3 דולר ליחידת אנרגיה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: מיכאל קרמר

 

 

יו"ר ומנכ"ל של אנרג'יאן נפט וגז, מתיוס ריגס, אמר לאחר החתימה: "עד כה חתמה אנרג'אן הסכמים עם דליה, דוראד ואדלטק שמשקפים הכנסות מובטחות בהיקף של כ-3 מיליארד דולר לאורך תקופות החוזה, ונתמכים בהסדר "Take or Pay" (רכישה אוטומטית ללא קשר לצריכת הגז בפועל - ל"ג) עבור כמות שנתית מינימלית. אנו ממשיכים לסגור את ההסכמים הנדרשים כמתוכנן וממשיכים לפעול בהתמדה להשגת אבני הדרך הנדרשות כדי להגיע להחלטה סופית לביצוע ההשקעה (FID)".

 

מרמת נגב ואשדוד אנרגיה נמסר שהסכמי הגז שנחתמים היום מאפשרים את גיוון מקורות האספקה של הגז הטבעי לפרויקטים ותורמים למודל העסקי של החברות.

 

אתמול חתמה אנרגי'אן על החוזה הגדול שלה עד כה מול תחנת הכוח הפרטית דוראד, זאת בהיקף כספי שנאמד בכ-640 מיליון דולר לתקופה של כ-14 שנה.

אודי וילד, מנכ"ל אדלטק אודי וילד, מנכ"ל אדלטק צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x