$
בארץ

כחלון: "הכלכלה מחלחלת לשכבות החלשות והעניים מקבלים יותר"

שר האוצר שדיבר בכנס של אגף התקציבים אמר: "כבר שנתיים וחצי אנחנו מנהלים כלכלה אחראית. יש הרבה רצון ושיתוף פעולה וגם אם פקיד אחד רב עם אחר, זה לא משנה את התמונה הכללית"

ליאור גוטמן 14:1030.10.17

"כבר שנתיים וחצי אנחנו מנהלים כלכלה אחראית. יש הרבה רצון ושיתוף פעולה וגם אם רואים בעיתון על פקיד זה שרב עם אחר זה לא משנה את התמונה הכללית. למה הדבר דומה? לאונייה גדולה שמובילה קונטיינרים שגם אם נופל קונטיינר אחד-שניים המסה הגדולה של המטען ממשיכה", כך תאר היום (ב) שר אוצר משה כחלון את מצבה של הכלכלה הישראלית. הדברים נאמרו בכנס שעורך היום אגף התקציבים באוצר לזכר נופלי מערכות ישראל שעבדו שם בעבר.

 

 

 

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: נמרוד גליקמן

 

 

כחלון רמז על הכיוון אליו הולך המשק ואמר ש"לתפיסתי החלק של הגדלת ההוצאה הציבורית הוא חלק חשוב בעבודה שלנו. התקשורת לא אוהבת את זה, אבל זה חשוב. הכלכלן הראשי יואל נווה נתן אתמול סקירה לממשלה בסיומה התברר שבכלכלה חלחלה והעניים מקבלים יותר. ובאותה שניה הרגשתי רעד בגוף כי בשביל זה חזרתי לפוליטיקה. וזה נעשה שלא על חשבון הכלכלה, והנה השכבות החלשות מקבלות קצת יותר עזרה. וגם כשאני נפגש עם עשירים אני שומע שאין בעיה עם מסים רק שילכו למקום הנכון", אמר.

 

כחלון התייחס לשינויים הרבים שעבר האגף בשנה האחרונה, עם שליחתו של ערן ניצן לארה"ב, יעל מבורך ללונדון, כניסתו של שאול מרידור לתפקיד ראש אגף התקציבים ועזיבתו של אודי אדירי לתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה. "בשנתיים וחצי האחרונות הנהיג אגף התקציבים דרך. אנשי האגף חשופים ללחצים והכפשות ואם יש הצלחה זה מעליהם ואם יש כשלון זה מיוחס אליהם. אנשי האגף עובדים מדאגה לעם ישראל ויש לי הרבה שיחות אתכם עד כמה זה לא פשוט", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x