$
בארץ

שר התחבורה מבקש לאשר תקציב חדש לרשות שדות התעופה ביותר מ-4 מיליארד שקל

מהבקשה שהגיש השר ישראל כץ לקבינט החברתי-כלכלי עולה כי הכסף מיועד, בין היתר, להקמת אולם קליטה חדש בטרמינל 3, להקים סככה למטוסי מנהלים ולהקים מעבר גבול חדש בטאבה

ליאור גוטמן 22:0328.10.17

שר התחבורה ישראל כץ הגיש לקבינט החברתי-כלכלי הצעה לאישור תקציב חדש לרשות שדות התעופה. מדובר בעדכון תקציב הפיתוח והרשאות לשנת 2017 ואילך, כאשר הנימוק הרשמי של כץ הוא הצורך לקדם תכניות פיתוח לפעילות תעופתית, קידום מתאר לשדה תעופה בגליל, ופעילות שוטפת של מעברי הגבול.

 

עלות התקציב, כפי שהיא מובאת לאישור קבינט החברתי-כלכלי, היא כ-4 מיליארד שקל. מתוך סכום זה כמעט 3.9 מיליארד שקל מיועדים לפעילות תעופה, 351 מיליון שקל נוספים מיועדים למסופי הגבול ועוד 24 מיליון שקל מיועדים לקידום נמל תעופה צפוני חדש.

 

נמל התעופה בן גוריון נמל התעופה בן גוריון צילום: שאטרסטוק

 

בדברי ההסבר לבקשת האישור נכללים מספר סעיפים שהוקפאו עד לקבלת אישור האוצר. בין הפרויקטים שם ניתן לציין הקמת אולם קליטה חדש בטרמינל 3, הקמת מסעדות ומפעלי מזון בנתב"ג ביותר מ-100 מיליון שקל, סככות למטוסי מנהלים ב-25 מיליון שקל, וגם מעבר גבול חדש בטאבה שבאילת בכ-60 מיליון שקל.

 

דו"ח מבקר המדינה שפורסם השבוע על פעילות רשות שדות התעופה מצא כי הרשת דאגה למקסם את רווחיה על ידי גביית תמלוגים גבוהים מהזכיינים הפועלים בנתב"ג, שנאלצו לגלגל את העלות על הציבור.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x