שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חיילים משוחררים יוכלו להשתמש בפיקדון לכל מטרה - מהשנה הראשונה

כך הודיע שר הביטחון אביגדור ליברמן; במקביל, הוא הנחה את אנשי משרדו לגבש תוכנית אב כוללת להטבות ותמריצים למערך המילואים

עמרי מילמן 17:5826.10.17

שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע היום כי יבטל את המגבלה המוטלת כיום על כספי הפיקדון, ויאפשר לחיילים למשוך אותם לכל מטרה שהם מעוניינים בה.

 

עד היום, חייל משוחרר יכול היה למשוך את כספי הפיקדון בחמש השנים הראשונות לאחר שחרורו, לחמש מטרות בלבד: לימודים, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין ולימודי נהיגה. רק לאחר חמש שנים ניתן להשתמש בכספים לכל מטרה. זאת, כדי למנוע ממשוחררים טריים "לבזבז" את כספי הפיקדון שנועדו להקל עליהם להשתלב באזרחות, על מטרות "סתמיות" יותר לפני שהם מבינים את הקשיים הכלכליים שעומדים בפניהם. כדי לממש את השינוי, יגיש שר הביטחון בשבועות הקרובים תיקון לחוק חיילים משוחררים ויניחו בפני ועדת שרים לחקיקה. לאחר מכן תובא הצעת החוק לאישור הכנסת.

 

במקביל, ליברמן הודיע כי הנחה את אנשי משרדו לגבש תוכנית אב כוללת להטבות ותמריצים למערך המילואים, שתמנע סחבת הקיימת כיום במימוש אותן הטבות.

 

אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: שאול גולן

 

שר הביטחון אמר: "מדובר בשינוי משמעותי וחשוב. חיילי וחיילות צה"ל המשוחררים ראויים להוקרת תודה גדולה של המדינה על שירותם, והפיקדון הכספי הוא רק דוגמה לכך. אין שום סיבה שהמדינה תערים עליהם קשיים, ותכריח אותם לנצל בחמש השנים הראשונות את כספי הפיקדון למטרות מסוימות בלבד - ולא תאפשר להם להשתמש בכסף כראות עיניהם. בשנים האחרונות פגשתי לא מעט חיילים וחיילות משוחררים, שהתלוננו בצדק רב, כי הם נפגעים מכך שיש מגבלה על יכולתם להשתמש בכספי הפיקדון. אם המדינה סומכת עליהם שיגנו עליה, היא בוודאי יכולה לסמוך עליהם בבואם לממש את כספי הפיקדון. מדובר במגבלה מיותרת שאנו מסירים אותה, וחיילי וחיילות צה"ל יוכלו לממש את כספי הפיקדון לכל מטרה שהיא".

 

על כוונתיו לקדם הטבות לאנשי המילואים אמר ליברמן: "היוזמות הפרטניות המבורכות הרבות, יצרו מציאות של טלאי על טלאי וקושי רב במימוש שלהן. לכן יש צורך דחוף לבחון את כל הסוגיה מחדש, ולגבש תוכנית כוללת שתבטא את ההערכה העמוקה כלפי משרתי המילואים, תעודד אותם ותבטיח גמול ראוי ומכובד עבור תרומתם לביטחון ישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x