$
בארץ

אודי אדירי צפוי להחליף את שאול מרידור כמנכ"ל משרד האנרגיה

מרידור אמור להתמנות לראש אגף התקציבים באוצר. זה 4 שנים משמש אדירי כסגן ממונה על התקציבים בתחום האנרגיה ומים; שני המועמדים הנוספים: נח הקר וסיון דטאוקר

אדריאן פילוט 11:3426.10.17

אודי אדירי, סגן הממונה על התקציבים בתחום אנרגיה ומים, צפוי להחליף את שאול מרידור כמנכ''ל משרד האנרגיה והמים. שני המועמדים הנוספים: נח הקר וסיון דטאוקר. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

זו לא הפעם הראשונה שאדירי מחליף את מרידור: לפני ארבע שנים, באוקטובר 2013, החליף אדירי את מרידור כסגן ממונה על התקציבים בתחום האנרגיה ומים. שר האנרגיה יובל שטייניץ ואדירי עבדו יחד כששטייניץ שימש שר האוצר (2013-2009), כאשר אדירי עקב מקרוב אחרי פעילות ועדת ששינסקי ששינתה לבסוף את מערכת המס על גז ונפט.

 

אדירי, בוגר תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד היוקרתית, נחשב לאחד הסגנים הטובים שיש באגף. הוא מכהן בתפקיד 4 שנים, וכפי שמקובל שם אחרי פרק זמן כזה, נוהגים הסגנים לצאת לשוק החופשי ולחפש את האתגר הבא.

 

שאול מרידור שאול מרידור צילום: אוראל כהן

 

כאמור, גם שמו של נח הקר, לשעבר סגן הממונה על התקציבים בנושא ביטחון - מוזכר כמועמד פוטנציאלי להחליף את מרידור. הקר משמש זה כשנתיים כסמנכ''ל הרגולציה של חברת פרטנר.

 

הקר, היה מועמד של שטייניץ לתפקיד יו''ר רשות החשמל אך מועמדותו נפסלה לבסוף בטענה כי הוא אינו בעל בנסיון הניהולי הדרוש לתפקיד. שמו של הקר הוזכר גם כמועמד למנכ''ל המל''ג.

 

מועמדת נוספת היא כאמור סיון דטאוקר, יד ימינו של שטייניץ זה כמעט עשור וראשת המטה שלו במשרד האנרגיה עד לפני כמה חודשים. דטאוקר, אשר החלה את דרכה בלשכה ועשתה את כל הדרך לתפקידים הבכירים. דטאוקר שימשה בפועל כמנכ''ל המשרד בחמשת החודשים הראשונים של כהונת שטייניץ וריכזה את מתווה הגז. כיום היא מנהלת פיתוח עסקי בחברת גט טקסי.  

אודי אדירי אודי אדירי צילום: עומר מסינגר

 

סיכויו של אדירי והקר הם הגבוהים ביותר וגורמים בממשלה הסבירו היום כי שטייניץ יעדיף "ללכת על בטוח", כלומר,  למנות משרת ציבור, בעל נסיון ונטול פניות פוליטיות.

 

נזכיר כי הכוורת של שטייניץ היתה תחת חקירת משטרה ונבדקה מעורבותם בפרשת הצוללות. בין הנחקרים המקורבים לשטייניץ היו גרי חכים, גיסו ואיש סודו; דוד שרן, יועצו האישי; אבריאל בר יוסף, חבר ורכז ועדת חוץ וביטחון של הכנסת כששימש יו''ר הוועדה; רמי טייב, יועצו הפוליטי; אביעד שי שכיהן כיועץ בכיר שלו; ויועץ התקשורת צחי ליבר שנחשב גם כן כמקורב לשר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x