$
משפט

כתב אישום: מועדון חשפנות העלים הכנסות של מיליוני שקלים

מנהלי מועדון "פאב הבורסה" מואשמים בהשמטת הכנסה מדו"ח במזיד, שימוש במרמה ותחבולה ובעבירות מס נוספות. המועדון העלים הכנסות ממכירת כרטיסי כניסה, השכרת חדרים ללקוחות ומתשלומים ששילמו חשפניות עבור האפשרות לעבוד במועדון

עמרי מילמן 13:5724.10.17

על פי כתב האישום, בין השנים 2013-2006 העלים מועדון החשפנות "פאב הבורסה" הכנסות בסך מיליוני שקלים ממכירת כרטיסי כניסה, מהשכרת חדרים ללקוחות שביקשו לקבל שירותים פרטיים מהחשפניות, מתשלומים שהתקבלו מחשפניות עבור האפשרות לעבוד במועדון וכן ממכירת מזון, משקאות וסיגריות, ומעמלות משירותי הכספומט.

 

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בתל אביב את כתב האישום נגד בעלי המועדון שמעון שחר, ונגד בת זוגו שי לי אבנבך שמנהלת איתו את המועדון. כתב האישום הוגש גם נגד מיכאל אבנבח ומרדן אבנבח שעובדים כמנהלים במועדון, ונגד צבי שגיב ורם זלזניק. 

 

בעלי המועדון מואשמים בהשמטת הכנסה מדו"ח במזיד ובכוונה להתחמק מתשלום מס, שימוש במרמה ערמה ותחבולה, הכנה וקיום של פנקסי חשבונות כוזבים ועבירות מס נוספות, וכן זיוף מסמך והשמדת ראיה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה

 

לפי כתב האישום, במהלך אותן שנים החשודים פעלו במרמה במטרה להתחמק ממס בו היה חייב המועדון, על ידי כך שניהלו את כל פעילות המועדון במזומן ולא ערכו תיעוד חשבונאי ביחס לחלק ניכר מההכנסות. גם לרואי החשבון שהכינו את דו"חות המס - העבירו רק חלק מהנתונים.

 

עוד מפורט בכתב האישום כי הוגשו לרשות המסים דו"חות כוזבים על הכנסות המועדון על שמו של זלזניק, שרשום כבעל המועדון מאז 2009, ובהם השמיטו הכנסות בהיקפים של מאות אלפי שקלים בשנה. בכתב האישום מצויין כי שגיב זייף את חתימתו של זלזניק על הדו"חות לפקיד השומה כדי לסייע להתחמק מתשלום מס על הכנסות המועדון.

 

מיכאל נאשם גם בהשמדת ראיה, כיוון שלפי כתב האישום - לפחות בעשר הזדמנויות השליך לפחי זבל ציבוריים שונים שקיות עם דפים עליהם נרשמו סכומי הזמנות של לקוחות וסרטי קופה.

 

התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות ת"א ברשות המסים. התיק מנוהל בידי עו"ד אילן רוטביין מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x