$
בארץ

נתניהו וכחלון סיכמו: תקציב 2019 יאושר עד הקיץ

עפ"י התכנון, התקציב יאושר בקריאה ראשונה לאחר פסח. אם באמת יצליח האוצר לעמוד בלוח הזמנים הזה תקציב 2019 עם חוק ההסדרים, יעבור בכנסת במסגרת תקופה של כחודשיים

עמרי מילמן 09:0923.10.17

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון סיכמו אתמול (א') בישיבת ראשי הקואליציה כי תקציב 2019 יאושר מוקדם מהמתוכנן - עד הקיץ.

 

 

 

כחלון החל לקדם את הרעיון לפני מספר שבועות אולם וכעת נתניהו מגבה אותו במטרה לחזק את היציבות הפוליטית. יתר ראשי הקואליציה הביעו תמיכה במהלך שנידון גם בישיבת ראשי הקואליציה גם בשבוע שעבר.

 

לפי לוח הזמנים המתוכנן התקציב יאושר בקריאה ראשונה בכנסת מיד לאחר פסח, כך שייצטרך לעבור את אישור הממשלה מספר שבועות לפני כן. אם באמת יצליח האוצר לעמוד בלוח הזמנים הזה תקציב 2019 יחד עם חוק ההסדרים שכרוך בו, יעבור בכנסת במסגרת תקופה של כחודשיים.

 

למרות הרצון של נתניהו וכחלון לקדם את התקציב במהירות, סביר להניח שיזהרו מלזרז הליכים בכנסת לאור הביקורת הקשה שחטף כחלון מבג"ץ כאשר ביטל את חוק מס ריבוי דירות (מס דירה שלישית) לפני מספר חודשים.

 

כחלון ציין בישיבת ראשי הקואליציה כי חוק ההסדרים יהיה "רזה" יחסית בהשוואה לחוק ההסדרים הקודם, שהיה עבור תקציב דו שנתי. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון (ארכיון) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון (ארכיון) צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x