$
בארץ

שאול מרידור ימונה לראש אגף התקציבים באוצר

מרידור, משמש כיום מנכ"ל משרד האנרגיה, וכיהן בשורה ארוכה של תפקידים באגף התקציבים באוצר החל משנת 2002 ועד לסוף שנת 2013. בתפקידו האחרון באוצר, שימש מרידור כסגן הממונה על התקציבים

עמרי מילמן 20:2222.10.17

שאול מרידור ימונה לראש אגף תקציבים. מרידור, משמש כיום מנכ"ל משרד האנרגיה, וכיהן בשורה ארוכה של תפקידים באגף התקציבים באוצר החל משנת 2002 ועד לסוף שנת 2013. בתפקידו האחרון באוצר, שימש מרידור כסגן הממונה על התקציבים האחראי על תחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה וחקלאות).

  

במהלך הדיונים על הרפורמה בחברת החשמל, מרידור - בנו של שר האוצר לשעבר דן מרידור - ומנכ"ל האוצר שי באב"ד עבדו בשיתוף פעולה; לפני כמה שבועות הציע באב"ד לכחלון למנות את מרידור לתפקיד הממונה על התקציבים. לפי גורמים באוצר, השר בחן את מועמדותו של מרידור לצד כמה מועמדים נוספים.

 

אמיר לוי, הממונה על התקציבים הקודם, סיים את תפקידו לפני שלושה חודשים, אך רק כעת נמצא לו מחליף; זאת, בין היתר, מאחר שמועמדים ריאלים כמו ערן פולק ויתרו על התפקיד בין השאר לאחר שבאב"ד הקים ועדה שנועדה לבחון את סמכויות הנהלת האוצר. באגף התקציבים חששו כי באב"ד, שלטענתם ביקש להתמנות בעצמו לתפקיד, יבקש באמצעות הוועדה להכפיף את האגף אליו. הוועדה צפויה לסיים את עבודתה בקרוב.

 

מרידור סיים לימודי תואר ראשון באוניברסיטה העברית בתוכנית המצטיינים בתחומי הפילוסופיה, הכלכלה ומדעי המדינה (פכ"מ). הוא מתגורר בירושלים, נשוי ואב לארבעה.

 

שאול מרידור שאול מרידור צילום: שאול גולן

מרידור החל את הקריירה הציבורית שלו באגף התקציבים כאשר בשנים 2010 ו-2011 ובזמן ששימש כסגן ראש האגף הוביל, תחת שר האנרגיה הנוכחי ושר האוצר דאז יובל שטייניץ, את דיוני ועדת ששינסקי בעניין תמלוגי הגז. ב-2012 כיהן מרידור כנציג האוצר בדיוני ועדת צמח שאישרה יחד עם הממונה על ההגבלים אז דיוויד גילה כי ניתן לייצא 53% מכלל הגז שהתגלה. מרידור עזב את האוצר ב-2013 לטובת מנכ"לות קצרה בחברה שעסקה בקידום מיזמי חשמל סולארי. ב-2015 הוא מונה על ידי שטייניץ למנכ"ל משרד האנרגיה, לא לפני לחצים כבדים שחברי מרכז ליכוד הפעילו נגד המינוי בשל הביקורת שהשמיע אביו על התנהלות הליכוד ורה"מ בנימין נתניהו. כחלק מהסכמי ניגוד העניינים שלו אחיו מתן נאלץ לעזוב את משרד עו"ד אגמון שייצג את חברות הגז.

 

מרידור נכנס למשרד האוצר לאחר אישור מתווה הגז הממשלתי בקבינט, בממשלה ובכנסת והיה אחראי עיקרי ליישומו לרבות מכירת מאגרי כריש ותנין לשחקן חדש ומכירת אחזקות נובל אנרג'י ודלק במאגר תמר. לאחרונה פעל לחיבור מפעלים לגז והטמעתו בתחבורה. בתקופת החגים ניסה לקדם יחד עם באב"ד רפורמה בחברת החשמל. עזיבתו מגיעה כחצי שנה לאחר שראש המטה של שטייניץ סיוון דטאוקר עזבה לטובת תפקיד מנהלת הרגולציה בחברת Gett. יצוין שיעצו הפוליטי של שטייניץ רמי טייב כבר אינו מלווה אותו בשל חשש למעורבות בפרשת הצוללות, מה שמשאיר את לשכת המשרד חסרה באנשים מקצועיים שיובילו את הנושאים השונים שעל הפרק

 

כחלון מסר כי "אני מודה לכלכלן הראשי של משרד האוצר יואל נווה על התקופה בה כיהן כמ"מ הממונה על התקציבים וביצע את עבודתו בצורה המקצועית והטובה ביותר ומאחל לשאול הצלחה רבה בתפקיד".

 

השר שטייניץ בירך הערב את מרידור: "אין לי ספק שכמו שהיה מנכ"ל משרד מצוין, כך יהיה בתפקידו החדש".

 

המינוי יובא בקרוב לאישור הממשלה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x