$
משפט

פרשת בזק

תוארך הרחקתו של שלמה פילבר ממשרד התקשורת

בהסכמת הצדדים, הרחקתו של המנכ"ל החשוד בקידום אינטרס עסקי של בזק על חשבון האינטרס הציבורי, לא תסתיים ביום ראשון הקרוב אלא תוארך לפחות עד ליום ראשון הבא

תומר גנון 13:4119.10.17

פרשת בזק: הרחקתו של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, תוארך לפחות בשבוע - עד יום ראשון הבא, ולא תסתיים ביום ראשון הקרוב כפי שהיה אמור לקרות.

 

כך עולה מבקשה שהגישה היום (ה') רשות ני"ע לבית משפט השלום בת"א להארכת התנאים המגבילים שהוטלו על פילבר החשוד בביצוע עבירות מרמה ודיווח. הבקשה הוגשה בהסכמת סנגוריו של פילבר, עוה"ד דרור ארד-אילון ויובל נחמני.

 

ביום ראשון הקרוב הייתה אמורה להסתיים הרחקתו של פילבר ממשרד התקשורת, ומספר ימים לאחר מכן היו אמורים לפקוע גם תנאים מגבילים נוספים: עיכוב יציאה מהארץ, ערבות של 400 אלף שקל ואיסור יציאת קשר עם מעורבים בפרשה.

 

"מלאכת איסוף חומר הראיות ועיבודו נמצאת בשלבים מתקדמים והתיק עתיד לעבור לעיון הפרקליטות בתקופה הקרובה", כתב לבית המשפט היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות, עו"ד ערן שחם שביט. "לפיכך מבקשת העותרות להאריך את התנאים עד לתאריך 29.10.17".

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר צילום: יואב דודקביץ

 

על פי החשד נגד פילבר, הוא קידם בתוך משרד התקשורת אינטרס עסקי של בזק ושל אלוביץ' על חשבון האינטרס הציבורי. מדובר בקידום ההפרדה המבנית בין חברות הקבוצה, שהייתה שווה לבזק חיסכון בתשלומי מס של מאות מיליוני שקלים, ולאלוביץ' באופן ישיר עוד עשרות מילוני שקלים שיקבל מקופת החברה.

 

על פי ראיות שאספה הרשות, פילבר והעוזרת הבכירה למנכ"ל, עדי קהאן, עשו שימוש בתיבות הדואר האלקטרוני הפרטיות שלהם כדי להדליף מסמכים פנימיים וחסויים של המשרד לידי גורמים בבזק, ובהם המנכ"לית סטלה הנדלר.

 

המסמכים שנשלחו לבזק, ועל פי הראיות הושבו על ידי הנדלר עם הערות ותיקונים מטעם החברה שקיבלו ביטוי בנוסח הסופי שלהם, נשלחו, על פי החשד, מתיבות מייל פרטיות ולא מהמייל הרשמי של משרד התקשורת כדי להסוות את הפעילות האסורה לכאורה.

 

בין המסמכים שהועברו באמצעות מיילים פרטיים לגורמים בבזק, היו טיוטות של המכתב בנושא ביטול ההפרדה המבנית בבזק ומסמכים נוספים. התנהלות משרד התקשורת סביב מכתב זה גם עמדה בלב דו"ח ביקורת חריף שפרסם לאחרונה מבקר המדינה, יוסף שפירא.

 

השבוע חתם שר התקשורת איוב קרא על הארכת כהונתו של מימון שמילה כממלא מקום מנכ"ל משרד התקשורת בשלושה חודשים נוספים. שמילה כבר שימש בעבר כמה פעמים כמ”מ מנכ”ל המשרד, ואף קודם על ידי פילבר לתפקיד המשנה למנכ”ל בשנה שעברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x