$
בארץ

יצרני החשמל הפרטיים דורשים להשתתף בדיונים על הרפורמה במשק החשמל

חברי הפורום הלינו על כוונות האוצר להסתגר מספר ימים עם נציגי חברת החשמל וההסתדרות על מנת לסכם את פרטי הרפורמה, מבלי לערב אותם בנושא

עמרי מילמן 13:5018.10.17
פורום יצרני חשמל פרטי פנה שלשום לשר האוצר משה כחלון ולשר האנרגיה יובל שטייניץ בדרישה להציג להם את המתווה המתגבש לרפורמה במשק החשמל ולקחת חלק פעיל בדיונים לקראת גיבשה של הרפורמה.

 

במכתב שכתב יו"ר הפורום, עמוס לסקר, ציין כי עד היום השוק הפרטי השקיע מעל ל-15 מיליארד שקל בהקמת תחנות כוח לייצור חשמל וכי חברי הפורום הופתעו לקרוא בתקשורת שהממשלה וההסתדרות גיבשו בשבועות האחרונים "דיל" שיביא ל"רפורמה לייט" שתהיה מוסכמת על חברת החשמל, זאת למרות שהממשלה הציגה לפני מספר חודשים מתווה אחר לרפורמה במשק החשמל.

 

 

 

 

עמוס לסקר עמוס לסקר צילום: אלעד גרשגורן

 

 

חברי הפורום, שפועל במסגרת המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה הלינו על כוונות האוצר להסתגר מספר ימים עם נציגי חברת החשמל וההסתדרות על מנת לסכם את אותה רפורמה מדוברת, מבלי לערב אותם בנושא.

 

לדבריהם "אין ספק, כי לא ניתן לסבול מצב בו הרפורמה במשק החשמל תתקבל בהסכמה בין עובדי חברת החשמל, ההסתדרות ומשרדי האוצר והאנרגיה, מבלי שגורם מרכזי, המחזיק למעלה מ- 30% מכושר הייצור ולמעלה מ- 40% מהייצור בפועל, יהיה שותף לגיבוש אותה רפורמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x