שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

97% מהחרדים: לא נתקלנו באפליה במקום העבודה

על פי סקר שביצע המכון הישראלי לדמוקרטיה, המועסקים החרדים אינם מרגישים חשופים לאפליה מכל סוג שהיא או להטרדות מילוליות. עם זאת, רק 6% מהחרדים משולבים בעמדות ניהול, לעומת 15% באוכלוסייה הכללית

שחר אילן 19:2617.10.17
97% מהעובדים החרדים טוענים שלא נתקלו בגילויי אפליה על רקע דתי בעבודה. כך עולה מניתוח הסקר החברתי של הלמ"ס לשנת 2016 שביצעו ד"ר גלעד מלאך ויעל כהן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה. השניים כותבים "שהמועסקים החרדים אינם מרגישים חשופים לאפליה מכל סוג שהיא או להטרדות מילוליות".

 

הממצא החד משמעי הזה מעניין במיוחד לאור טענות הפוליטיקאים והתקשורת החרדית על אפליה בה נתקלים מחפשי עבודה חרדים. עם זאת מלאך וכהן מציינים שאין בסקר התייחסות מפורשת לאפליה בקבלה למקומות עבודה. לדבריהם, "בשנתיים האחרונות נרשמת עליה בהשתלבות של חרדים במקומות עבודה חילונים. העובדה שהעובדים החרדים אינם חווים אפליה כלשהי מעידה על השתלבות טובה במקומות העבודה שלהם".

 

חרדים חרדים צילום: גיל יוחנן

 

 

ממצא פחות אופטימי לגבי השתלבות החרדים בעבודה מהסקר החברתי: רק 6% מהחרדים משולבים בעמדות ניהול, לעומת 15% באוכלוסייה הכללית. גם המנהלים המעטים הם בדרך כלל בעמדות ניהול זוטר. מלאך וכהן מייחסים זאת לשיעור הנמוך של בעלי השכלה אקדמית בין העובדים החרדים, 17% לעומת 45% באוכלוסייה הכללית.

 

רק 38% מהעובדים החרדים ענו שהם משתמשים במחשב במשך רוב יום העבודה לעומת 63% בכלל העובדים. החוקרים מסבירים זאת בכך שחרדים רבים עובדים במגזר החרדי ושם השימוש במחשבים מוגבל יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x