שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לבנקים יש מומחים, לוועדת הטייקונים אין עדיין אף אחד

לקראת דיוני ועדת החקירה לאשראי הטייקונים שכרו הבנקים מומחים בעלי שם עולמי. מנגד, הוועדה עצמה לא מצליחה למצוא יועצים

שחר אילן 07:5417.10.17

הבנקים שוכרים מומחים בכירים לקראת דיוני ועדת החקירה לאשראי הטייקונים. בנק לאומי שכר את פרופ' סטיבן שוורץ, מרצה למשפט ועסקים מאוניברסיטת דיוק בארה"ב ובנק הפועלים את דיקן בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית פרופסור צבי וינר, שכבר נרשם כלוביסט. שוורץ נחשב מומחה בעל שם עולמי בתחומי הבנקאות, ניהול סיכונים, הסדרה של שווקים פיננסיים והליכי חדלות פרעון. לעומת זאת, ועדת החקירה לא מצליחה למצוא יועצים מדרג בכיר והדבר צפוי לעכב את עבודתה.

 

 

פרופ' צבי וינר, דיקן ביה"ס למינהל עסקים בעברית שנשכר על ידי בנק הפועלים פרופ' צבי וינר, דיקן ביה"ס למינהל עסקים בעברית שנשכר על ידי בנק הפועלים צילום: גיא אסיאג

 

מבנק הפועלים נמסר בתגובה כי "הבנק נערך בצורה רצינית להופעותיו בפני הוועדה הפרלמנטרית ולשם כך נעזר באנשי אקדמיה מובילים בתחומם". ההצטיידות של הבנקים באנשי אקדמיה בכירים בולטת מאוד לאור העובדה שוועדת החקירה עצמה בראשות ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני מחפשת כבר קרוב לשלושה חודשים מומחים בעלי שם ולא מצליחה למצוא. זאת בגלל ניגודי אינטרסים, חשש של בכירים במשק להסתכסך עם הבנקים וחוסר רצון לעבוד עם חברי הכנסת.

 

פרופ' סטיבן שוורץ מאוניברסיטת דיוק שנשכר על ידי בנק לאומי פרופ' סטיבן שוורץ מאוניברסיטת דיוק שנשכר על ידי בנק לאומי צילום: Duke Law School

 

העדר המומחים יגרום לדחייה של תחילת ישיבות הוועדה במספר שבועות והיא לא תתחיל לפעול עם תחילת כנס החורף של הכנסת בשבוע הבא. הח"כ כבל אמר ש"יהיו מומחים. אני רגוע".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x