$
בארץ

פולקמן נגד חוק הג'ובים: "מימוש מדיניות השרים - רק עם עובדים מקצועיים, לא עם יסמנים פוליטיים"

יו''ר סיעת כולנו מבקר בחריפות את החוק שאושר אתמול בממשלה. לדבריו, "שיפור השירות הציבורי? רק מתוך שמירה על אמון הציבור"

אדריאן פילוט 14:4516.10.17

יו''ר סיעת כולנו, ח''כ רועי פולקמן, מבקר בחריפות את "חוק הג'ובים". בדף הפייסבוק שלו כתב פולקמן כי "מימוש מדיניות השרים תקרה רק עם עובדי מדינה מקצועיים לא עם יסמנים פוליטיים. שיפור השירות הציבורי? רק מתוך שמירה על אמון הציבור".

 

 

 

פולקמן נמנה בין הח"כים מכולנו שתקפו את ראש הממשלה על רקע מתקפת החסרת תקדים של בנימין נתניהו בסוף השבוע האחרון נגד המפכ''ל והמשטרה.

 

אתמול אישרה הממשלה את השינויים משמעותיים באופן פעילותן של ועדות איתור לכ־100 המשרות החשובות ביותר בשירות המדינה, כמו כן, את האפשרות למנות כ-13 משנים למנכ"לי משרדים הממשלתיים כמשרות אמון (מינויים פוליטיים)

 

נתניהו ביקש מיו''ר הקואליציה, דוד ביטן ומיו''ר ועדת הכספים, משה גפני, לגבש הצעת חוק ממשלתית שתשקף טוב יותר את רצונו להגדיל את הכוח פוליטי בשירות המדינה על חשבון הגורמים המקצועיים במשרד.

 

הבוקר אמרה שרת המשפטים איילת שקד, שהובילה את החוק, כי "חוק הג'ובים נראה בתקשורת מזיק - אבל זו החלטה חשובה". לדבריה, "עד היום להקים ועדת איתור היה לוקח בערך שלושה חודשים. פישטנו את זה וזה רק יכול להאיץ תהליכים בממשלה ולעשות אותם מהירים יותר תוך הורדת נטל הבירוקרטיה. שקד דיברה בכנס קפיטליזם והוגנות בבורסת ת"א.

 

ח"כ רועי פולקמן ח"כ רועי פולקמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x