$
בארץ

איילת שקד על חוק הג'ובים: "בתקשורת זה נראה מזיק - אבל זו החלטה חשובה"

שרת המשפטים התייחסה לביקורת החריפה שנמתחת על אישור הצעת המחליטים שלה ושל שר התיירות יריב לוין להוספת משנים למנכ"לים של משרדי ממשלה כמשרת אמון ללא ועדת איתור: "זה יפשט תהליכים ויוריד את נטל הבירוקרטיה"

ענת דניאלי 10:2316.10.17

"עד היום להקים ועדת איתור היה לוקח בערך שלושה חודשים. פישטנו את זה וזה רק יכול להאיץ תהליכים בממשלה ולעשות אותם מהירים יותר תוך הורדת נטל הבירוקרטיה. בתקשורת זה נראה מזיק אבל זו החלטה חשובה שתפשט את הבירוקרטיה הממשלתית" - כך אמרה היום (ב') שרת המשפטים איילת שקד בהתייחס לאישור חוק הג'ובים במהלך כנס קפיטליזם והוגנות שמתקיים בבורסה לניירות ערך בתל אביב שארגן הכלכלן ארז צדוק.

 

 

 

חוק הג'ובים אושר אתמול (א') בישיבת הממשלה. מדובר בהצעת המחליטים של שקד ושל שר התיירות יריב לוין להוספת משנים למנכ"לי משרדי הממשלה כמשרת אמון של מנכ״ל המשרד הממשלתי וזאת ללא כל הליך מכרז או וועדת איתור. כך שלמעשה זהו מינוי פוליטי נוסף שניתן לשרים. תפקיד המשנה לפי נוסח החוק הינו להוות זרוע ניהולית של השר ומנכ"ל המשרד הממשלתי, וכן מדובר במשרדי ממשלה שבהם מעל 150 עובדים.

 

שקד ציינה כי אינה מעוניינת בקיום בחירות בכדי שימשכו תהליכים במשרדי הממשלה ובמיוחד בקרב אוכלוסיות המיעוטים: "יש אתגר גדול בממשלה הזו. יש אתגר גדול למשל בחברה הבדואית וכן האוכלוסייה החרדית שאנו מעוניינים לשלבם בשוק העבודה. זה לא תהליכים מהירים ואלו אורכים זמן. הממשלה משקיעה בכך המון כסף. ההשקעה בכפרים וכן מלחמה בתופעת הפוליגמיה בקרב אוכלוסיות אלה וכן עידוד השכלה גבוהה. אלו דברים שלוקחים זמן ושר עובר בין משרדים כל שנתיים בעקבות הבחירות ולכן אני בעד שלא יתרחשו בחירות על מנת שתהליכי העומק יימשכו. יש עבודה רבה שנעשית במשרדים ויש חשיבות להמשכיות ולעבודת השר".

 

 

שרת המשפטים איילת שקד שרת המשפטים איילת שקד צילום: נמרוד גליקמן

 

 

עוד ציינה שקד שהיא דוגלת בשיטה הקפיטליסטית של כלכלה חופשית אך עם "רגישות חברתית". לדבריה "יש ביהדות ערך בסיסי של ערבות הדדית ובמדינה יהודית ודמוקרטית אסור לשכוח את זה. וככל שהכלכלה חזקה יותר השכבות החלשות גם נהנות ומשכורתן עולות. דוגמא טובה זה מה שקרה כעת עם הסכם הנכים שנחתם. אך כשמדברים על קצבאות אני מעדיפה עידוד יציאה לעבודה והקטנת הקצבאות שלא מעודדות זאת. משום שמחקרים הראו שקצבאות לא מסייעות ביציאה לעבודה. בעבר נתניהו הוריד את קצבאות הילדים וזה סייע לשוק העבודה".

 

לדברי שרת המשפטים, "יש צורך בשוק חופשי והסרת הרגולוציה, אך תוך איזון חברתי. אני ניאו-ליברלית בהשקפתי וזה לא סוד. מהצמיחה בישראל נהנים אנשים רבים משכבות שונות באוכלוסייה ובתקווה שיהיה מספיק זמן לשלב את החרדים והנשים הערביות במעגלי העבודה". לגבי שילוב החרדים בשוק התעסוקה ציינה שקד, כי "יש הרבה שילוב של חרדים בתחום עריכת הדין. אני מנסה לעודד את תחום התכנות והמחשבים, אך הרבה חרדים לומדים זאת. משרד המשפטים מוביל בנושא שילוב האוכלוסיות, למשל בפרקליטות".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x