$
בארץ

ביה"ד ביטל מכתבי השימוע לעובדי נגב קרמיקה, הצדדים ייכנסו למו"מ

לפי החלטת בית הדין, "התרשמנו שהמפעל נתון בקשיים של ממש ולכן מן הראוי שהצדדים ינסו להגיע להסכמות שיביאו לתוצאות סבירות"; בשלב זה יישאר המפעל סגור

גולן חזני 16:2515.10.17

בית הדין לעבודה בבאר שבע הורה להסתדרות ולהנהלת נגב קרמיקה להיכנס למו"מ ענייני רצוף בנוגע לכל נקודות המחלוקת ביניהם, במטרה לנסות ולהגיע להסדר שימנע את סגירת המפעל בירוחם. "התרשמנו שהמפעל נתון בקשיים של ממש ולכן מן הראוי שהצדדים ינסו להגיע להסכמות שיביאו לתוצאות סבירות לשני הצדדים", נכתב בהחלטה.

 

השופטים קבעו כי מכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים של 120 עובדי החברה מבוטלים, מאחר שניתנו ב-13 בחודש (שלשום), והזימון לשימוע היה לימים רביעי וחמישי השבוע, פרק זמן שלא יאפשר לעובדים להתכונן כראוי.

 

במידה שהצדדים לא יגיעו להסדר עד ל-30 באוקטובר, ייערך דיון בבית המשפט בנוגע לבקשת ההסתדרות לבטל את סגירת המפעל. בשלב זה יישאר המפעל סגור אבל לבית הדין תהיה סמכות להורות על פתיחתו במידה וישתכנע שיש מקום לצעד כזה.

 

 

עובדים במפעל נגב קרמיקה עובדים במפעל נגב קרמיקה צילום: הרצל יוסף

 

את הדיון ניהל נשיא ביה"ד השופט שמואל טננבוים. את ההסתדרות ייצגו עו"ד אלעד מורג ועו"ד יערה צישינסקי מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות בראשות עו"ד איריס ורדי. נגב יוצגה בידי עורכי הדין לימור ארגוב שנהב, יגאל קולוף וסתיו לוי.

 

 

נגב קרמיקה נרכשה ע"י קבוצה בראשות קרן ויולה, בשותפות עם יריב לרנר ועו"ד אודי אמיר באפריל האחרון. הרוכשים הזרימו לחברה 50 מיליון שקל ואמורים להזרים 25 מיליון שקל נוספים ובמקביל לקחו על עצמם חוב של 263 מיליון שקל של החברה לבנקים. קרן ויולה מצויה בשליטת שלמה דברת, הראל בית און ואבי זאבי. ויולה קרדיט, שביצעה את ההשקעה בנגב, היא חלק מקבוצת ויולה, ומנוהלת ע"י רותי שמחה.

 

מנגב קרמיקה נמסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת השופט שהכיר בקשיים בהם נתון המפעל והחליט להשאירו סגור"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x