$
בארץ

חלק ממנוף קרס באתר בנייה בפתח תקווה, אין נפגעים

לאחר שעלה החשש לקריסה מלאה של המנוף נערכת כעת המשטרה לפנות בניין הסמוך לאתר הבנייה מתושביו

זוהר שחר לוי, דותן לוי וענת דניאלי 17:2510.10.17

חלקו העליון של מנוף באתר בנייה קרס ברחוב יוספברג בבדרום-מערב פתח תקווה. אין נפגעים והרחוב נחסם לתנועה. הדיווח על קריסת המנוף התקבל במשטרת פתח תקווה לפני כשעה, למקום הוזעקו כוחות משטרה.

 

לפי הודעת המשטרה אין כאמור בשלב זה דיווח על נפגעים. לאחר שעלה החשש לקריסה מלאה של המנוף נערכת כעת המשטרה לפנות בניין הסמוך לאתר הבנייה מתושביו.

 

המנוף שקרס חלקית המנוף שקרס חלקית צילום: משטרת ישראל

 

 

החברה שמבצעת את העבודות באתר היא תדהר עבור חברת נווה. בפרויקט נבנה בניין של 26 קומות, כך שהעגורן שקרס היה מגובה רב יחסית.

 

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה מסר בתגובה "מזה למעלה משבע שנים אנו מתריעים בפני מנהל הבטיחות בעבודה במשרד העבודה על כך שהזניחו את כל הטיפול בנושא הבטיחות בעגורני צריח. למרבה הצער בתאונות עגורני צריח הנסים הם נדירים. למרבה הצער לא מופקים לקחים מאירועים חמורים  ועדיין נושא הבטיחות בעגורני צריח כמו גם רמת תחזוקתם מוזנחת עד מאוד".

 

מקבוצת תדהר נמסר: "תדהר רואה בשמירה על הבטיחות ערך עליון ומקפידה לפעול בהתאם לנהלי העבודה והבטיחות המחמירים ביותר. מבדיקה ראשונית עולה כי במהלך פירוק מנוע תקול של העגורן ע"י צוות של חברת מנופים המעניקה לחברה שירותים בתפעול העגורנים, ומסיבה שעדיין אינה ברורה, זרוע המנוף השתחררה והתקפלה. אין נפגעים והעבודות באתר הופסקו עד לסילוק המפגעים. המקרה יתוחקר ע"י צוות הבטיחות של החברה ונסיק מסקנות לאחר קבלת הממצאים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x