$
בארץ

כצפוי: כחלון החליט למנות את היועץ המשפטי של רמ"י למנהל רשות החברות

עו"ד יעקב קוינט נחשב מקורב לשר האוצר - וסייע לו לקדם את תוכנית מחיר למשתכן; בשבועות האחרונים טענו גורמים בממשלה כי המינוי כבר סגור

עמרי מילמן 18:1108.10.17

שר האוצר, משה כחלון, הודיע היום על כוונתו למנות את עו"ד יעקב (ינקי) קוינט לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות.

 

כחלון ראיין היום את קוינט, ובחר בו לתפקיד. בשבועות האחרונים טענו גורמים בממשלה כי המינוי למעשה כבר סגור, על רקע הקרבה בין השניים - קוינט סייע לכחלון עם תוכנית מחיר למשתכן. קוינט משמש בתשע השנים האחרונות כיועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ויחליף את אורי יוגב, שיחסיו עם כחלון היו עכורים והביאו בשנתיים האחרונות לכמה פיצוצים בין יוגב לבין מנכ"ל המשרד שי באב"ד.

 

ועדת האיתור, בראשה עמד באב"ד המליצה על שני מועמדים סופיים נוספים, מלבד קוינט: עו"ד מיה ליקוורניק שנחשבת לאחת מבכירות עורכי הדין בארץ, ופרשה באחרונה ממשרד מיתר ליקוורניק ושות'; ואבי גפן, שהיה מנכ"ל חברת אלסטום שהקימה את הרכבת הקלה בירושלים, ולפני כן סמנכ"ל במקורות וסגן ממונה באגף התקציבים. הוועדה כללה מלבד באב"ד גם את המשנה לנגידה, ד"ר נדין טרכטנברג, ד"ר סמר חג' יחיא, ד"ר אסנת לוקסנבורג והמשנה ליועמ"ש עו"ד מאיר לוין. 

קוינט קוינט צילום: עמית שעל

 

קוינט הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי, ובעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני נוסף במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן. הוא בוגר ישיבת ההסדר הר עציון שבאלון שבות, נשוי ואב לחמישה. בשנה האחרונה כיהן קוינט במקביל לתפקידו כממלא מקום נציגו של שר האוצר במועצה הארצית לתכנון ובנייה, וכן כנציג שר האוצר בוועדת סל התרופות לשנים 2016-2017. כחלון יידרש כעת לאשר את החלטה בממשלה, אולם ככל הנראה כרגע, לא צפויה לה התנגדות כלשהי.

 

כאמור, בתשע השנים האחרונות שימש קוינט כיועץ משפטי לרמ"י, תפקיד אליו מונה בגיל 35 בלבד, אחרי כשנתיים בהן כיהן כסגן היועמ"ש. הוא היה שותף מרכזי ברפורמה שבמסגרתה הפך מינהל מקרקעי ישראל לרשות, וזכויות קניין הוענקו לחוכרים בנכסים למגורים ולתעסוקה. במרוצת השנים הפך לאחד האנשים החזקים ברשות. עדותו בבית הדין המשמעתי גרמה לכך שהמנהל הקודם של רמ"י, בנצי ליברמן, סולק מתפקידו בעקבות חשד לניגוד עניינים והפרת אמונים, והוגשה נגדו תובענה משמעתית שהבדיקה שלה טרם הסתיימה. בעקבות פרשת ליברמן נאלץ קוינט לעמוד גם כנגד שלמה בן אליהו, אז מנכ"ל משרד הבינוי, וזכה לתמיכת התנועה לאיכות השלטון.

  

כחלו אמר כי "לאחר שראיינתי שלושה מועמדים ראויים וטובים החלטתי לבחור בעו"ד ינקי קוינט ואני מאחל לו בהצלחה בתפקידו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x