$
בארץ

המשבר בחיפה כימיקלים: המפעל הדרומי שב לפעולה, במפעל הצפוני מחריף הסכסוך

דרמה בבית המשפט: ביתו של ג'ולס טראמפ חשפה כי פרופ' קינן, שחיבר את דו"ח המומחים החיצוניים, הציע לסגור את המפעל הצפוני. קינן: איני זוכר

אדריאן פילוט 13:5602.10.17

אחרי תקופה ארוכה של השבתה, המפעל הדרומי של חיפה כימיקלים שב לפעילות, כאשר האיזוטנקים הראשונים של אמוניה הגיעו למישור רותם. על אף החזרה לפעילות, בשלב הראשון מדברים בחברה על ייצור בתפוקה של כמחצית כוח הייצור של המפעל.

 

מצבו של המפעל הצפוני של החברה שונה בתכלית. העובדים הפכו לבני ערובה של הסכסוך בין החברה לבין עיריית חיפה שמסרבת להעניק למפעל רישיון עסק. כעת המפעל מושבת, וחלק מהעובדים התבקשו לממן את שכרם באמצעות ניצול ימי חופשה. עד כה, המפעל נשא בעלויות ההעסקה.

חיפה כימיקלים חיפה כימיקלים צילום: אלעד גרשגורן

 

הנהלת החברה, עובדי המפעל הצפוני, עיריית חיפה וכן המומחים החיצוניים, נמצאים בעיצומו של הליך משפטי קשה ורווי אמוציות, כאשר המשפט מתנהל תוך חקירות קשות.

 

במסגרת אחת החקירות התגלה כי פרופ' אהוד קינן מהטכניון, שחיבר את דו"ח המומחים, הציע לסשה וייס טראמפ, בתו של ג'ולס טראמפ, לסגור את המפעל הצפוני.

 

הדברים נחשפו במהלך החקירה הנגדית, והעובדים של המפעל הצפוני שנכחו באולם הופתעו והתרעמו. קינן, שבתחילה ניסה להסתיר את קיום הפגישה ונימק זאת ב"חתימת הסכם סודיות", הסביר כי הוא "אינו זוכר את ההצעה", אך לא הכחיש בפני בית המשפט שהציע דבר כזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x