$
בארץ

כחלון מעוניין להקדים את אישור תקציב 2019 למושב הכנסת הקרוב

על פי התוכנית שמבקש שר האוצר לבחון, המשרד יתחיל במלאכת התכנון כבר עכשיו, במטרה להקדים את אישור התקציב, שקורה לרוב לקראת סוף השנה. המטרה: להבטיח את ההטבות שיזם, כמו למשל תוכנית 'נטו משפחה', שמוגדרות כזמניות

עמרי מילמן 20:1501.10.17

שר האוצר משה כחלון שוקל לקדם כבר עכשיו תקציב לשנת 2019, זאת למרות שבפועל משרד האוצר נוהג לאשר תקציב רק לקראת השנה שעבורה נקבע התקציב.

 

 

 

 

על פי התוכנית ששוקל כעת כחלון, משרדו יתחיל בעבודת התכנון כבר בימים אלה במטרה לאשר את התקציב במושב הכנסת הקרוב, שייגמר בקיץ 2018. לפי לוח הזמנים "התקין", רק באוגוסט 2018 אמורה לאשר הממשלה את התקציב ולהביאו לכנסת באזור החודשים ספטמבר-אוקטובר, כדי שזו תדון בו כחודשיים.

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: נמרוד גליקמן

 

 

כחלון מבקש לקבע את המדיניות שלו, שחלקים ממנה - כמו למשל נטו משפחה ותוכנית לעידוד התעשייה שטרם גובשה במלואה - הם למעשה זמניים בלבד. דרך אישור תקציב 2019 יוכל להבטיח כחלון את אותן ההטבות שנקבעו כזמניות בלבד, וזאת לאור חוסר היכולת של הממשלה לקבל החלטות תקציביות עבור אותן שנים ללא כל מקור תקציבי.

 

ומה אומרים באגף התקציבים?

 

עד כה ההערכות בממשלה היו כי את תקציב 2019 כחלון כבר לא יאשר, שכן עד המועד הרלוונטי לאישור התקציב בממשלה, זו כבר תתכונן לבחירות. ההצעה בשלב זה לא נרקמה לכדי תוכנית עבודה ובאגף התקציבים הופתעו מכוונותיו של כחלון שטרם נידונו איתם, ולטענתם בכל מקרה לוח הזמנים שכעת שוקל כחלון נראה מוקדם מדי ולוקה באותם חסרונות של התקציב הדו-שנתי, המחייב לקבל החלטות על סמך תחזיות הנקבעות מוקדם מידי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x