$
בארץ

פרסום ראשון

ועדי נמל אשדוד מחזירים את העובדים להסתדרות הכללית

אמש התקבלה ההחלטה שהעובדים יבטלו את ההתפקדות שלהם להסתדרות הלאומית. על פי ההערכות העובדים קיבלו הכרה והבטחה לתמוך במאבקם בשלושה נושאים עיקריים - שיפור תנאי השכר של דור ב', שמירה על תפוקות העבודה ומאבק על העברת רציפים 24 ו-25 לחזקת המדינה

ליאור גוטמן 12:1427.09.17

הדיון בשאלה מי ארגון העובדים היציג בנמל אשדוד הגיע לסיומו. לכלכליסט נודע שלאחר סבב פגישות בין ראשי הוועדים לבין יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, הוחלט אתמול (ג) בשעות הלילה המאוחרות שעובדי נמל אשדוד יבטלו את ההתפקדות שלהם (ככל שהיתה) להסתדרות הלאומית, ויחזרו לאלתר להסתדרות הכללית.

 

 

 

בהודעה שנשלחה לעובדים, ושהגיעה לידי כלכליסט, נכתב ש"לאחר מספר פגישות עם אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות , אנחנו שמחים להודיע שקיבלנו תשובות והסברים והגענו למסקנה שהיעדים שסימנו הושגו ושרק יחד ורק עם ההסתדרות הכללית נוכל להביא השגים לציבור העובדים ולכן אנחנו חוזרים הביתה להסתדרות הכללית". עוד ביקשו ראשי הוועדים שלא לחכות עם החזרה הרשמית לשם ולכן סיימו את המסר לעובדים באמירה ש"בייחוד עכשיו לפני כיפור על כולנו להתאחד כפי שהיינו בעבר, כל העובדים מתבקשים להכנס לאפליקציה ולחזור לכללית". על פי ההערכות העובדים קיבלו הכרה והבטחה לתמוך במאבקם בשלושה נושאים עיקריים - שיפור תנאי השכר של דור ב', שמירה על תפוקות העבודה ומאבק על העברת רציפים 24 ו-25 לחזקת המדינה.

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: גדי קבלו

 

 

בכך למעשה באה לסיומה הסאגה של מעבר עובדי נמל אשדוד להסתדרות הלאומית. כזכור, בינואר האחרון פקדו ראשי ועדים שונים בנמל אשדוד מאות עובדים להסתדרות הלאומית, בטענה שכ-600 מתוך 1,300 עובדי הנמל כבר לא מכירים בניסנקורן כנציגם הרשמי. הסכסוך נולד על רקע הקמת הנמל הפרטי שיופעל בתחילת העשור הבא על ידי TIL ההולנדית, כמו גם אכזבה של העובדים מהמו"מ מולם בנושא תנאי מהשכר. במרץ האחרון הסכסוך הגיע לבית הדין לעבודה עד שלפני כ-10 ימים הוחלט שההחתמות שבוצעו שם היו לכאורה מזויפות ונולדו רק כדי ליצור לחץ על מקבלי ההחלטות. כך או כך, המסר שעבר הלילה לעובדים גם מסיים את הפרשה וגם מחזק משמעותית את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שחשש לאבד את אחד המעוזים הוותיקים והחזקים שלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x